Пристайко назвав кількість загиблих унаслідок війни на Донбасі

6 Вересня 2019, 14:31

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що на Донбасі за понад п’ять років збройного конфлікту загинули 14 тисяч людей. Відповідні дані Пристайко оприлюднив у четвер, 5 вересня, у Twitter.

 

"5 років тому Росія підписала Мінський протокол. Відтоді ми втратили 14 000 наших людей. Росія не виконала жодного зі своїх зобов'язань. Ми докладаємо всіх зусиль з нашими партнерами, щоб домогтися реального прориву в мирному врегулюванні 24 години на добу 7 днів на тиждень", – написав очільник МЗС.

 

 

Зауважимо, Пристайко першим серед офіційних осіб заявив про 14 тисяч жертв війни на Донбасі. Він також назвав їх "нашими людьми", хоча в повідомленнях міжнародних організацій про це зазвичай ідеться про всіх учасників збройного протистояння – не лише громадян України, а й громадян Росії та інших держав, що перебували в складі угруповань "ДНР" та "ЛНР", які контролюють окремі райони Донецької та Луганської областей.

 

Як повідомлялося, голова Моніторингової місії ООН в Україні Фіона Фрейзер заявила, що від середини квітня 2014 року і до 9 червня 2019 року на Донбасі загинули щонайменше 3 332 цивільні особи і більш ніж 7 тисяч – були поранені.