Нова структура надаватиме сільськогосподарським товаровиробникам фінансові послуги, зокрема лізингові, а також керувати фондами, пише "Комерсантъ-Україна", .
"Агрофінфонд" повинен працювати на умовах державно-приватного партнерства, а кошти будуть видаватися на фінансування першочергових проектів в агропромисловому комплексі України… Принцип передбачається такий, що третину коштів буде надавати держава, третина – покриватиметься за рахунок сільгосптоваровиробника, а третина – за рахунок приватних інвестицій" , – розповів Присяжнюк.
Між тим, "Агрофінфонд" претендує на отримання частини з 50 млрд грн, які уряд планує залучити під держгарантії на реалізацію програм активізації економіки в 2014 році.
"Передбачається, що "Агрофінфонд" консолідуватиме навколо себе комерційні лізингові компанії, які й будуть фінансувати сільгосптоваровиробників, – сказав директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Віталій Саблук. – За рахунок залученого фондом під держгарантії фінансування процентна ставка для кінцевого споживача може бути знижена до 7-8% річних у доларах США".
Учасники ринку підтримують рішення Мінагрополітики, але побоюються, що новоутворена структура виявиться недієздатною.
"Якщо створення "Агрофінфонду" дасть можливість залучити фінансові ресурси дешевше, ніж вони є на ринку зараз, то це, однозначно, піде на користь як невеликим, так і середнім сільгосптоваровиробникам, оскільки великі і так мають можливість дешевих запозичень", – говорить глава Аграрного союзу Геннадій Новіков. У той же час він відзначає, що на сьогоднішній день існують високі ризики того, що новостворена структура буде недієздатною.
"У свій час були створені "Украгролізинг" і "Спецагролізінг", на які покладалися функції зниження вартості сільгосптехніки для аграріїв. Однак через обмеження державного фінансування цей механізм не працює. Тому, якщо "Агрофінфонд" не наповнять живими грошима, він теж не буде працювати", – додає Новиков.