Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, за його словами, претензії країн до якості продуктів одне одного – нормальна практика.
«Я б не хотів, щоб ця тема була такою заполітизованою», – підкреслив міністр, коментуючи на прохання ведучого заяву глави Росспоживнагляду, головного санлікаря Росії Геннадія Оніщенка, який заявив, що він вирішив призупинити виконання домовленостей з приводу рішення українсько-російської «сирної проблеми», які були досягнуті в четвер на його переговорах з Присяжнюком.
Сам Присяжнюк введення заборон на ті чи інші товари назвав «нормальною практикою». Як приклад він навів Китай і Індію, з якими в України теж є питання.
«Відповідальність за життя людей і якість продуктів – питання номер один. Але ми розуміємо, що для агросектора зовнішні ринки дуже важливі, особливо для молочного сектора. Молочний сектор – один з основних наших потенційних експортних напрямків. Ми поставляємо сир в 16 країн світу. Це важливе питання», – зазначив Присяжнюк.
«Ми визнали, що є проблеми, але не проблеми якості сиру. Проблема в тому, що в кожній країні свої технічні умови виробництва. Вони регулюються законами тих чи інших країн. І, звичайно, продукція наших виробників повинна відповідати вимогам країни, куди поставляється ця продукція», – розповів міністр.
За його словами, сьогодні сторони повинні узгодити всі технічні питання.
«У нас є домовленість, що після технічних регламентів будуть направлені фахівці, будуть проведені інспекції на заводах. Будуть проблеми – вирішимо. Але я хотів би звернути увагу, що з 18 заводів, які мають право експортувати сир у Росію, призупинено експорт лише з трьох заводів. Так що не можна говорити про те, що це тотальна якась заборона», – сказав міністр.
Нагадаємо, Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів українських виробників. За словами Оніщенко, дана продукція не відповідає російським вимогам технічного регламенту на молочну продукцію та молоко.
Днями міністр Присяжнюк зумів знайти спільну мову з російськими колегами. Проте сьогодні глава Росспоживнагляду Оніщенко заявив, що ці домовленості – скасовані, тому що йому не сподобалися заяви прем'єр-міністра України і голови МЗС.
«Виникає питання – чи була компетенція у міністра сільського господарства Україна для ведення переговорів і прийняття рішень? Продемонстрований плюралізм думок сам по собі є проблемою, але ми готові почекати вироблення єдиного погляду на цю позицію всередині виконавчої влади України та визначення компетенції відомства, яке буде його висловлювати. Ми навіть готові до того, що подальші переговори по постачаннях сиру буде вести Міністерство культури України», – заявив Оніщенко.