Прикордонники відреагували на заяву МЗС Білорусі про порушення авіапростору

28 Вересня 2017, 15:44

Літак DA-42 Державної прикордонної служби України не порушував повітряний простір Республіки Білорусь 25 вересня. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян у Facebook у четвер, 28 вересня.

Зазначається, що літак Державної прикордонної служби України виконував плановий політ з метою повітряного моніторингу державного кордону на ділянках Чернігівського та Житомирського прикордонних загонів.

"Суміжна сторона завчасно була попереджена про виконання польотів відомчим літаком на вказаних ділянках", – йдеться у повідомленні прикордонників.

(Маршрут польоту патрульного літака Держприкордонслужби 25 вересня 2017 року)

У відомстві наголосили, що літак обладнаний системою вторинної локації, що дозволяє органам управління повітряним рухом відстежувати політ літака.

"Органи управління повітряним рухом «Украерорух» спостерігали політ літака. За їх інформацією порушень державного кордону не зафіксовано. Радіотехнічні підрозділи ПС ЗС України спостерігали політ літака. Порушень державного кордону з їх сторони не зафіксовано. Літак обладнаний сучасною навігаційною системою «GARMIN-1000», яка дозволяє екіпажу здійснювати навігацію з високою точністю", – додали у ДПСУ.

За матеріалами об’єктивного контролю відомчої системи відстеження маршруту польоту літака «Авіатрекінг» – порушень ДК не зафіксовано.

Нагадаємо, 28 вересня міністерство закордонних справ Білорусі вручило ноту керівнику української дипмісії в Мінську Ігору Кизиму через порушення повітряного простору Республіки Білорусь з боку України.