Переважна кількість пунктів пропуску, особливо на кордоні з ЄС, працюють зі значним перевантаженням, що викликано передусім збільшенням транспортного потоку. Про це йдеться в заяві Держприкордонслужби.
За даними ДПСУ, особливе збільшення транспортного потоку спостерігається на українсько-польській ділянці кордону: у 2013 році тут було пропущено 6 млн 19 тисяч транспортних засобів, в 2014-му – 6 млн 460 тисяч (+7%), в 2015-му – 7 млн 116 тисяч (+10%).
«Протягом 8 місяців 2016 року через українсько-польський кордон пропущено 4 млн 843 тис. транспортних засобів, що на 6% більше, ніж за аналогічний період 2015 року», – пояснили в ДПСУ.
У службі зазначили, що на функціонування пунктів пропуску впливає рух учасників малого прикордонного руху і власників транспортних засобів іноземної реєстрації за кордон з метою продовження термінів перебування в Україні, що становить 85-90% від загальної кількості пропуску.
«Хоча усі ці питання знаходяться поза повноваженнями ДПСУ, адміністрацією прикордонної служби України запропоновано Міністерству інфраструктури, ДФС України декілька основних шляхів вирішення питання упорядкування черг, – сказано у повідомленні.
Зокрема, що стосувалися створення окремих смуг руху при під’їзді до пункту пропуску: для учасників малого прикордонного руху (жителів прикордоння) та для громадян України і іноземців, які прямують до Республіки Польща з інших регіонів України та Європейського Союзу (зелений коридор – без предметів для декларування).
Протягом останніх місяців, за даними Держприкордонслужби, на пунктах пропуску у напрямку Польщі постійно фіксуються черги з транспортних засобів для оформлення на виїзд.
На початку вересня Україна й Польща домовилися про покращення умов перетину кордону.