Прикордонники оформили на в’їзд та виїзд 13 тисяч осіб

4 Травня 2020, 11:50

Упродовж минулої доби, 3 травня, у пунктах пропуску на державному кордоні співробітники Держприкордонслужби оформили на в’їзд та виїзд 13 тисяч осіб. Про це 4 травня повідомляють на сайті Державної прикордонної служби України.

 

“Під час проведення температурного скринінгу осіб з підвищеною температурою тіла не виявлено”, —  пишуть у повідомленні.

 

Зазначають також, що учора, 3 травня, прикордонники Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» оформили пасажирів двох авіарейсів з Єгипту та Об’єднаних Арабських Еміратів.

 

Літаками з Шарм-ель-Шейху та Дубаю до України прибули понад 350 українців. Після приземлення прикордонники провели температурний скринінг пасажирів. Жоден з пасажирів на самопочуття не скаржився.

 

“Усі пасажири встановили мобільний додаток «Дій вдома» та зобов’язалися знаходитись на самоізоляції за вказаними у ньому адресами. Внесення громадянами необхідної інформації у мобільний застосунок «Дій вдома» прикордонники перевірили у ході проведення паспортного контролю.Загалом минулої доби порушників самоізоляції на кордоні не виявлено. Нагадаємо, що за порушення правил карантину ст. 44-3 КУпАП передбачає штраф від 17 тис. грн”, —  зазначають прикордонники.

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 понеділка, 4 травня, виявлено 12331 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 303 летальні, 1619 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 418 нових випадків.

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня.

 

Водночас Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання поширенню коронавіруса COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину. 

 

22 квітня Кабмін продовжив всеукраїнський карантин до 11 травня. 24 квітня Уряд сформував поетапний план виходу з карантину, який складається з п'яти етапів.