Прикордонна Херсонщина: як в області реагують на зростання російської загрози

Політика
12 Квітня 2021, 20:36

Збори триватимуть по 16 квітня. На навчання прибув Командувач військ ТрО Командування Сухопутних військ ЗСУ Анатолій Баргилевич. За його словами, на учасників зборів тероборони чекає інтенсивний курс підготовки з військової справи, що дозволить їм у разі необхідності стати на захист України.

 

«Зараз у зв'язку з подальшою мілітаризацією Росією тимчасово окупованого Криму, збільшенням чисельності їхніх військ поблизу державного кордону України, головнокомандувачем Збройних сил України ухвалено рішення про проведення позапланових навчальних зборів 124 окремої бригади ТрО на території нашої області з 7 до 16 квітня», – повідомив журналістам на брифінгу голова Херсонської ОДА та керівник зони територіальної оборони Херсонської області Сергій Козир.

 

За його словами, для якісного виконання завдань ТрО в Херсонської області формуються вісім підрозділів тероборони загальною чисельністю понад 4 тисяч військовозобов`язаних. Це окремий стрілецький батальйон, окрема бригада ТрО у складі управління та шість окремих батальйонів. Повне розгортання підрозділів відбудеться у разі надходження відповідної команди.

 

Читайте також: Включене спостереження. Кому потрібне ОБСЄ на Донбасі

 

«Херсонщина лідирує у напрямку територіальної оборони. Це вже четверті навчальні збори… Всі хлопці, яких ми призвали, – наші громадяни, наші земляки, практично всі з них брали участь у попередніх трьох навчальних зборах. Є і досвід, і знання… Гасло територіальної оборони: «Захисти свій дім – захисти свою родину». Тому закликаю всіх чоловіків, які приписані до підрозділів територіальної оборони за викликом прибути до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для, не дай Боже, захисту нашої рідної держави», – повідомив на брифінгу військовий комісар Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Зіньковський.

 

Основними завданнями ТрО визначено: посилення охорони та захисту державного кордону; забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, розгортання військ (сил); охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій; боротьба з диверсійними силами противника, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтримання правового режиму воєнного стану.

 

Агітаційні ролики про навчання тероборони розміщують на офіційних сторінках держорганів у соцмережах, зокрема на сторінці Херсонської ОДА у Facebook. «Дивлячись на останні події в Україні та світі, вважаю, що оборона рідного краю є надзвичайно важливим завданням для кожного громадянина нашої держави», – каже один з учасників зборів у такому ролику. 

 

Головною ціллю Кремля у новій військовій авантюрі проти України може бути розташована в межах Херсонської області, що на території континентальної України, основна частина Північно-Кримського каналу. Зокрема, про це заявив Командувач сухопутних військ США у Європі у 2014-2017 роках генерал-лейтенант Бен Ходжес у програмі на Еспресо.TV.

 

Читайте також: Уся імперська рать

 

«На моє переконання, пріоритетним напрямком для Росії є дії з відрізання України від доступу до Чорного моря. Фактично, Кремль зацікавлений в тому, щоб встановити глобальний контроль за Чорноморським узбережжям від Одеси до сходу України. Це стосується аналогічних дій у Приазов'ї з метою контролю над Маріуполем і Бердянськом. Отож, увесь той рух російських збройних сил, за котрим ми зараз слідкуємо, найімовірніше, просто відволікаючий маневр. Щоб насправді, у підсумку завдати удар і спробувати захопити водогінний канал, що сполучає Дніпро і Крим», – пояснив генерал. Далі РФ, як він вважає, «використовуватиме свій успіх на цій ділянці як плацдарм для подальшого загарбання чорноморського й азовського берегів».

 

Влітку 2020 року колеги з Крим.Реалії опитали мешканців Нової Каховки, поряд з якою починається Північно-кримський канал, чи почуваються вони в безпеці та що думають про можливість нападу з Криму. Тоді про ймовірність нового російського наступу під час військових навчань «Кавказ 2020» заявляли експерти, у тому числі й вищезгаданий екскомандувач збройних сил США в Європі Бен Ходжес. На його думку, приводом так само могла стати нестача води на анексованому півострові, а причиною – прагнення Росії контролювати всю причорноморську частину України. Коментарі людей були різні:

 

  • «Крим – це Україна, і ми – Україна, і ми – окрема держава. Нам страшно»,
  • «Мені здається, що в них (росіян – Ред.) не вистачить мужності на нас піти війною, тому що це буде справді війна. Цього дозволити не можна»,
  • «Путін не піде на це, йому вже вдосталь Криму – він сюди не піде. Щодо води, то вони самі розв’яжуть цю проблему. Це політика нагнітання обставин. Народ спокійний!»,
  • «У мене діти живуть у Росії, я гадаю, що усе має бути добре! І ми маємо товаришувати! Нам не потрібна ні Європа, ні Росія – ми хочемо товаришувати і з тими, і з тими, а жити – у вільній Україні. У мене онук зараз служить за контрактом у Сєверодонецьку, хвилююсь за нього. Мені хочеться, щоб наші діти жили в мирі»,
  • «Зовсім не вірить у наступ з АРК і пенсіонерка проросійських поглядів Галина, яку ми зустріли у самому центрі Херсонщини. Вона називає Росію другом, а її агресію на Донбасі – «громадянською війною».

 

Читайте також: Російська правовійна

 

Майже рік потому думка мешканців області щодо російських дій досі різниться. Принаймні, якщо слідкувати за коментарями у херсонському сегменті Facebook, то думки людей так само різняться: від патріотичних до відверто проросійських.

  • «Херсон – це Україна. Крим – наш».
  • «У херсонських плавнях вони й поляжуть».
  •  «…Буду зустрічати псковський десант з квітами».
  •  «…Наша влада зацікавлена залякати людей, щоб менше обурювалися».
  • «Американці накручують українців».
  •  «Чергова маячня».
  •  «Досить паніку нагнітати».

 

Щоправда, серед коментаторів немало таких, від чиїх сторінок «тхне» окупантськими ботофермами.