Прихід до влади Павла Скоропадського: випадковість чи закономірність?

Третя розповідь історикині Тетяни Ралдугіної з циклу «Рід Скоропадських в історії України», записана для проєкту Тижня Skovoroda auditorium.

29 квітня 1918 року Хліборобський конгрес, що зібрався у Києві, проголосив Павла Скоропадського Гетьманом України. Влада Української Центральної Ради була ліквідована, натомість проголошена Українська Держава у її традиційній історичній формі правління – Гетьманату.

Питання легітимності приходу до влади Павла Скоропадського, його поява на арені історії України доби національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. і досі є одним з полемічних. У розповіді йдеться про один з найбільш важливих періодів в житті гетьмана, коли він постав перед вибором свого подальшого життєвого шляху.

Що змусило Павла Скоропадського взяти на себе всю відповідальність за долю України в один з критичних періодів її історії, на які сили спирався він на шляху до гетьманства, чи був державний переворот 29 квітня 1918 р. логічним і закономірним розвитком подій на одному з етапів боротьби за державність початку XX століття?