Як пише видання, наразі Білорусія має серйозні економічні проблеми. У березні Міністерство економіки країни підняло ціни на хліб на 5%, що значно погіршило становище пенсіонерів та незаможних громадян. Підвищення до президентських виборів зарплат та пенсій спровокувало ріст інфляції.
Крім того, на початку квітня міжнародне рейтингове агентство «Moody’s» опублікувало рейтинг білоруських банків – у шести з них знизився рейтинг. Тим паче, Білорусія чекає на мільярдний кредит від Росії для виходу зі скрутної ситуації.
За інформацією німецького видання Der Speigel, ще минулого року розчаровані у владі білоруси міняли свої заощадження в рублях на іноземну валюту та цінні метали. Хоча потім уряд наклав обмеження на обмін валют.
Нагадаємо, 11 квітня увечері на станції метро «Жовтнева» у Мінську стався вибух. За свідченнями очевидців, вибух був такої сили, що трясло вагони і потяги на сусідніх станціях – "Площа Леніна" і "Площа Перемоги". Після цього пішов запах гару.
КДБ Білорусі встановило найбільш вірогідного виконавця вибуху в метро Мінська, в результаті якого загинули 12 чоловік.
Всього п'ять лікарень Мінська прийняли 126 потерпілих, 22 з них знаходяться у важкому стані.
Генпрокуратура Білорусії кваліфікувала вибух у мінському метро як теракт.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не виключає зв'язок між нинішнім вибухом у метро з подіями 3 липня 2008 року і доручив голові КДБ проаналізувати факти і подивитися на можливість такого зв'язку. "Можливо, це ланки одного ланцюга. З’ясуйте, кому вигідно підривати спокій і стабільність в країні, хто за цим стоїть".
Лідери білоруської опозиції заявляють, що вибух в Мінську в понеділок на станції метро «Жовтнева» може бути вигідний владі.
Між тим КДБ Білорусі розглядає три версії причин теракту в Мінську: дестабілізація обстановки, помста екстремістських організацій і дії хворої людини.