Дослідник проекту Bellingcat з питань Східної Європи Арік Толер заявив, що офіцер ГРУ РФ Олєґ Іванніков, якого вважають причетним до збиття лайнера MH17 у 2014 році над Донбасом, був куратором у "ЛНР" і працював разом з колишнім ватажком бойовиків ОРЛО Ігорем Плотницьким. Про це повідомляє "Громадське".
"Іванніков обіймав дуже високу посаду в ГРУ. Він керував не всім у "ЛНР", але він був так би мовити куратором у "ЛНР" і він працював разом з Ігорем Плотницьким, і навіть над ним у "міністерстві оборони ЛНР", – наголосив досдіник.
За словами Толера, дослідникам з Bellingcat стало відомо про це з інтерв'ю із сепаратистами та російськими найманцями.
Окрім цього, Іванніков надсилав рекомендації Владиславу Суркову, в яких рекомендував залишити на посаді так званого "міністра оборони" Плотницького.
"Це, звісно, було неадекватне рішення, бо його потім замінили", – додав Толер.
Він додав, що виходячи з цього, ГРУ, ФСБ та Міноборони знали про транспортування "Бука" від 53-ої бригади в Курську до бойовиків у "ДНР".
"Також є ймовірність того, що солдати 53-ої бригади керували "Буком", коли він збив Боїнг MH17. Але це має встановити нідерландська слідча група, а не ми", – підкреслив дослідник Bellingcat.
Нагадаємо, міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков
Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.
Міністр закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон також заявив, що Росія повинна понести відповідальність за цю катасрофу.
24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.
Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що особи, які винні у збитті Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, повинні бути притягнуті до відповідальності.
25 травня у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 малайзійських авіаліній.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.