Провладна більшість заборонила депутатам критикувати владу

18 Травня 2012, 08:04

Закон "Про правила етичної поведінки" зобов'язав осіб, уповноважених виконувати державні функції (в тому числі народних депутатів) або функції місцевого самоврядування, "забезпечувати позитивну репутацію органів державної влади та місцевого самоврядування, всіляко сприяти зміцненню довіри громадян до влади ", пише «КомерсантЪ-Украина».

Крім того, закон забороняє державним діячам приймати пожертвування. У разі надходження такої пропозиції політик зобов'язаний "по можливості ідентифікувати особу", що запропонувало матеріальну допомогу, і письмово поінформувати про інцидент спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

згідно ст. 18 закону, за порушення встановлених ним правил особи, уповноважені виконувати державні функції або місцевого самоврядування, будуть нести дисциплінарну, адміністративну, кримінальну чи матеріальну відповідальність. Головне науково-експертне управління Верховної ради вже звернуло увагу народних депутатів на те, що в законі не пропонується ні порядок притягнення до відповідальності за порушення вимог, ні конкретні санкції.

Представники опозиції заявили, що закон обмежує їхні права.

"Всі вибори в світі проводяться за рахунок пожертвувань. Якщо закон заборонить критику влади і прийом пожертвувань, виникнуть труднощі з проведенням виборчої кампанії", – вважає народний депутат В'ячеслав Коваль (НУНС).

Його колега з БЮТБ Володимир Бондаренко переконаний, що "цей закон дає владі додаткові важелі впливу на опозицію.

"Зрозуміло, що в ході виборчої компанії опозиція буде критикувати владу, і я порушу цей закон. Що мені за це буде? – обурився народний депутат Юрій Гримчак (НУНС). – Більшої дурості, ніж прийняття таких законів, немає!".

Як повідомлялось, 17 травня Верховна Рада прийняла закон про правила етичної поведінки для осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування, при виконанні ними посадових повноважень. За прийняття в цілому законопроекту №4420-д проголосували 265 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Закон набуває чинності через 30 днів від дня його опублікування.

Нагадаємо, у січні Адміністрація Президента роз’яснив регіональній владі правила поведінки чиновників, розроблені з урахуванням набуття чинності закону про боротьбу з корупцією.

Позначки: