Таким чином, законопроект відхилено.
Проект підтримали депутати із фракцій "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина", Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" і Комуністичної партії.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що Україна ще в 1996 році проголосила й закріпила в Конституції принцип особистої участі народу в правосудді через інститут суду присяжних, однак ця норма Конституції так і не була реалізована в законі.
У зв'язку із цим законопроектом пропонувалося визначити правові засади організації й діяльності суду присяжних для здійснення правосуддя, статус присяжних, порядок їх обрання, звільнення, гарантії їх незалежності.
Після голосування Ради щодо цього законопроекту один із його співавторів Геннадій Москаль (НУНС) повідомив, що депутати парламенту готують позов у Вищий адміністративний суд щодо бездіяльності Ради й Президента у створенні суду присяжних.
На думку Москаля, таким чином парламент і Президент порушують норми Конституції, які передбачають існування суду присяжних.
Нагадаємо, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та Юлія Тимошенко вимагають, щоб порушені проти кримінальні справи розглядав суд присяжних. Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко переконана, що суди присяжних здатні забезпечити справедливе правосуддя, тому наполягає на необхідності ухвалення відповідного закону, який врегулює засади їх формування.
Водночас міністр юстиції Олександр Лавринович називає проблематичними перспективи запровадження в Україні інституту суду присяжних