Провладна більшість призначила нового члена ЦВК

4 Липня 2013, 11:23

Це рішення підтримав 191 депутат від фракції Партії регіонів, 32 – Комуністичної партії та 13 – позафракційних. Інші фракції парламенту за це рішення не голосували.

Після голосування голова Верховної Ради Володимир Рибак оголосив перерву і запросив лідерів фракцій у свій кабінет.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада достроково припинила повноваження голови ЦВК Володимира Шаповала. За відповідне рішення проголосував 241 депутат.

Після цього рішення опозиція заблокувала трибуну і президію Ради. Володимир Рибак вів засідання парламенту з сесійної зали.

Як повідомляли ЗМІ, Олександра Копиленка називають одним з кандидатів на посаду глави ЦВК.

Довідка

Олександр Копиленко народився 26 червня 1961 року в Києві.

1983-го закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права (відділення міжнародного права) нинішнього Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

У 1983-1990 роках працював в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України: стажист-дослідник, молодший науковий співробітник, науковий співробітник.

З 1990 року – в апараті Верховної Ради: старший консультант, головний консультант, завідувач сектора, заступник завідувача юридичного відділу, заступник керівника юридичного управління. У 1998-2002 роках обіймав посаду радника голови Верховної Ради України.

З 2002 року очолював Інститут законодавства Верховної Ради.

Член-кореспондент НАН України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2002), премій ім. М. Грушевського (1991) та ім. М. Василенка (2003) НАН України, заслужений юрист України.

З 2004 року є членом Української національної групи Постійної палати Міжнародного Третейського Суду в Гаазі.