Провладна більшість обмежила права протестувальників

16 Січня 2014, 13:51

За прийняття відповідного законопроекту (№3879) "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" проголосували 235 депутатів. Голосування відбувалося шляхом піднімання рук.

 

У пояснювальній записці необхідність прийняття цього закону обґрунтовано "суттєвим загостренням політично-соціальної кризи".

"Непоодинокими стали випадки масових заворушень, втручання в роботу державних та правоохоронних органів, відбуваються захоплення будівель державної та комунальної власності, набули широкого розповсюдження прояви вандалізму та екстремізму, значно збільшилась кількість хуліганських дій", – йдеться в ній.

Тепер рух у автоколонах з більш ніж 5 авто без узгодження з МВС карається штрафом від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на 1-2 роки з вилученням транспортного засобу.

Крім того, участь у масових акціях "у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування" тягне за собою накладення штрафу чи адмінарешт. Встановлення під час акцій "малих архітектурних форм" без дозволу МВС каратиметься схожим чином.

За незаконне збирання, зберігання чи поширення конфіденційної інформації про суддю, його близьких родичів чи членів сім’ї, а також образу чи вчинення тиску на суддю тепер можна отримати штраф від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів чи два роки в'язниці.

Також Рада прийняла закони "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів" (№3837) і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень у забезпечення безпеки дорожнього руху зареєстрованих в автоматичному режимі (№3855).

Нагадаємо, що сьогодні провладна більшість у Верховній Раді проголосувала за прийняття бюджету на 2014 рік, не обговорюючи його. Після цього депутати почали голосувати за інші закони. При цьому вони не користувалися електронною системою "Рада", а просто піднімали руки. З-поміж проголосованих таким чином законів був і Закон "Про судоустрій і статус суддів". Опозиція не голосувала. 

читати ще

показати ще
99