Провідні світові медіа пишуть про Україну. Приводів для гордості немає: згадують фейкові сертифікати вакцинації

Суспільство
22 Жовтня 2021, 08:30

В Україні за минулу добу, 20 жовтня, зафіксовано 22 415 нових випадків коронавірусу. Це на три тисячі більше, ніж добою раніше. Про це повідомляє МОЗ.

Усього інфекцію підтвердили у 2 701 600 людей. За минулу добу від COVID-19 померли 546 жителів України (усього – 62 389). Вилікувати вдалося 2 352 835 інфікованих (8036 – за останню добу).

В Європі за добовим приростом хвороби лідирують Британія, Росія і Румунія. В України – 4 позиція. Такі антирекорди не могли залишити осторонь 

пише, що Україна зіткнулася з двома взаємопов'язаними проблемами: найнижчим у Європі показником вакцинації від коронавірусної хвороби та незаконними схемами продажу підроблених сертифікатів вакцинації.

"Міністерство охорони здоров’я України, країни з найнижчим у Європі показником вакцинації від COVID-19, заявило що за останні 24 години в країні померло 546 людей . Це найбільший щоденний показник смертності від початку пандемії.

Міністерству доводиться протистояти двом взаємопов’язаними проблемам: масштабним скептицизмом щодо вакцин та незаконними схемами продажу підроблених сертифікатів. Адже сертифікати дають людям можливість обійти обмеження. Наприклад, сертифікат (або негативний плр-тест) потрібен на посадку в потяг.

Проблемапідробки сертифікатів настільки значна, що президент Володимир Зеленський обговорював її на зустрічі з міністрами уряду та правоохоронцями. Адже поширення фальшивих сертифікатів про щеплення в країні, яка роками боролася з корупцією в багатьох сферах суспільного життя, загрожує підірвати боротьбу України з вірусом. 

Заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич заявила, що поліція підозрює щонайменше 15 українських лікарень у видачі підроблених сертифікатів в обмін на грошові винагороди.

БІльше того, українські ЗМІ повідомляли, що люди не лише отримували фальшиві сертифікати, а й реєстрували їх в державній онлайнбазі даних, завищуючи офіційні цифри щеплень.

Скільки таких фейків зареєстровано, невідомо. Але навіть якщо взяти ці цифри за номінальну вартість, країна все ще має найнижчий рівень вакцинації в Європі, лише 15 відсотків її населення повністю щеплені."

Читайте також: Die Welt: Наскільки заразні вакциновані?

пише про черги на вакцинацію та нові обмеження для невакцинованих в країні.

"Україна з населенням близько 44 мільйонів за останній тиждень реєструвала в середньому 14 348 випадків COVID -19 на день, однак низький рівень тестування в країні означає, що фактична кількість нових інфекцій може бути значно більшою.

Сотні людей чекали на вакцинацію проти коронавірусної хвороби після того, як значний стрибок смертності від неї змусили владу посилити обмеження щодо пандемії.

За даними МОЗ, зафіксовано 546 нових смертей, що більше, ніж 19 жовтня – 538.

Так як випадки коронавірусу серед 41-мільйонного населення України зростають щотижня, це змусило уряд посилити обмеження. Щеплення стали обов’язковими для працівників держустанов, вчителів та медиків, а нещепленим людям заборонено відвідувати ресторани, спортивні та інші масові заходи.

У Львові на початку цього місяця посилили заборони і заявили, що можуть це зробити знову, тоді як мер Києва, що цього тижня місто ввійде в «червону» небезпечну зону.

Одна молода пара повідомила Reuters після отримання першої дози, що вакцинація дозволить їм працювати.

«Оскільки це стає обов’язковим, у нас немає вибору не робити цього. Інакше ми б цього не робили», – сказав 24-річний Владислав.

Відповідаючи на запитання про високий рівень інфекцій та смертей, 23-річна Марія відповіла: "Люди не носять масок, не користуються антисептиками. І тому заражаються".

За даними уряду, близько 8,4 українців отримали перший щеплення, тоді як 6,7 мільйона повністю вакциновані. Щоб прискорити процес, влада відкрила сотні пунктів вакцинації, у тому числі на залізничних станціях, після того, як невакцинованим заборонили подорожувати на далекі відстані.

Загальна кількість заражених в Україні пандемією становить 2,7 мільйона, з них 62 389 осіб померли.

 пише про рекорд смертності через сумніви громадян щодо доцільності вакцинації.

"Кількість заражень і смертність від коронавірусу в Україні зросла до історичних максимумів на тлі відставання темпів вакцинації.  Українці можуть вибирати між вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Sinovac, однак лише близько 15% населення повністю вакциновані, що є найнижчим рівнем у Європі після Вірменії.

За останні кілька тижнів Україна зіткнулася зі стабільним зростанням зараження, що змусило уряд запровадити обмеження на доступ до громадських місць та користування громадським транспортом. Починаючи з четверга, для посадки в літаки, поїзди та автобуси міжміського сполучення необхідно мати доказ вакцинації або негативний тест.Обмежувальні заходи призвели до розквіту чорного ринку підроблених сертифікатів про вакцинацію.

Незважаючи на зростання зараження, уряд неохоче запроваджує ще один карантин. Влада України прагне уникнути подальшої шкоди економіці, й так ослабленій конфліктом із сусідньою Росією, яка анексувала український Кримський півострів у 2014 році та доклала свою руку до сепаратистського повстання в східному промисловому центрі країни.

"Є тільки два шляхи – вакцинація або блокування", – сказав президент країни Зеленський. – "Я проти блокування заради економіки".

Щоб заохотити вакцинацію, влада почала пропонувати щеплення в торгових центрах. У міру зростання інфекцій скептичне ставлення почало змінюватись, і рекордна кількість – понад 251 000 людей – отримала вакцини за останні 24 години.

38-річний бізнесмен Денис Онучко після отримання першої дози зазначив, що багато українців були дезінформовані теоріями змови щодо вакцин, але тепер вони підходять більш раціонально, оскільки ситуація загострюється. 

«Люди були налякані розповідями, але справжня загроза повинна змусити їх протверезіти», — сказав він."