Провідна австрійська газета написала про власність Януковича

13 Травня 2012, 14:56

"Поява такої публікації – це логічне продовження зростання європейської зацікавленості постаттю Януковича", – написав журналіст.

"Коли європейські лідери один за іншим почали відмовлятися їхати в Україну на саміт президентів до Ялти та на Євро-2012, європейські журналісти неминуче почали писати про персону Януковича, який спричинив цей бойкот. А, почавши писати про Януковича, вони неминуче вийшли би на тему "Межигір'я", – зазначив автор у своєму блозі.

"У статті в Die Presse австрійський журналіст Хервіг Хеллер детально описав, як Янукович використав Австрію як тиху гавань для того, щоб заховати свої капітали", – ідеться в блозі.

Газета Die Presse пише про те, що номінальним власником "Межигір'я" є донецька компанія Танталіт, яку на 99,97% заснувала австрійська прокладка Euro East Beteilgung GmbH – а нею, в свою чергу, на 65% володіє фірма австрійського біржевого брокера Йогана Вановіца, що зараз під слідством у Відні, а на 35% – англійська фірма Blythe (Europe) Ltd на чолі з австрійським юристом Райнхардом Прокшем, який оформив власність на цю фірму на траст із Ліхтенштейну. 

Нагадаємо, влітку минулого року Янукович запросив до Межигір'я обраних журналістів.