Противник “антиколомойського” закону та критик “Слуги народу”. В Києві помер нардеп Антон Поляков (оновлено)

Політика
8 Жовтня 2021, 11:36

За повідомленням Київської прокуратури, нардепа виявили непритомним на сидінні в таксі патрульні поліцейські, які зупинили авто через порушення правил дорожнього руху. 

Водій таксі каже, що Поляков сів до машини на зупинці громадського транспорту у Дніпровському районі Києва, після чого “останньому стало зле та в нього почалася нудота”. Лікарі намагались реанімувати чоловіка, однак безрезультатно.

За останньою інформацією, причиною смерті стала гостра коронарна недостатність, спричинена гострою ішемічною хворобою серця. За фактом розпочато кримінальне провадження за статтею “умисне вбивство” з приміткою “Природна смерть”.  

Верховна Рада на початку засідання вшанувала Антона Полякова хвилиною мовчання.

Нардеп Ігор Палиця повідомив з трибуни, що Галина Третьякова, яку померлий згадував у своєму останньому пості на сторінці у фейсбуці, написала в робочому чаті "Слуги народу" про смерть Полякова "На одного ворога менше", повідомляє Укрінформ.

Антон Поляков був народним депутатом від партії “Слуга Народу” з 2019 року у Чернігівській області, проте того ж року в листопаді його виключили з фракції «за порушення домовленостей щодо спільної позиції з тих питань, за якими фракція виробила спільну позицію». Прикметно, що Поляков став у принципі першим нардепом, виключеним з фракції монобільшості. Поляков це рішення пов’язував зі збором підписів для оголошення недовіри тодішньому генпрокуророві Руслану Рябошапці.

У червні 2020 року став членом депутатської групи "За майбутнє". У вересні 2020 на Полякова скоїли напад. О 5 ранку, поки чоловік чекав таксі, невідомий завдав нардепу легких тілесних ушкоджень. Причин нападу тоді Поляков не називав, проте не пов’язував їх зі своєю політичною діяльністю. Претендував торік на пост мера Чернігова. Тиждень раніше писав, що Поляков під час виборчої кампанії підкуповував виборців та роздавав LED-лампочки в коробках зі своїм фото в обмін на ім’я-прізвище та номер мобільного чернігівців, подаючи це як "програму енергозбереження".

Читайте також: День виборів у Чернігові. Місто без інтриги

У березні 2020 року депутати у першому читанні проголосували за так званий “антиколомойський” закон, який унеможливлював повернення націоналізованого “Приватбанку” колишнім власникам і можуть отримати відшкодування за збитки лише у грошовій формі. Деякі противники цього закону внесли до нього понад 13 000 правок. З них рекордні 6 000 внесені виключеним з фракції Антоном Поляковим. Про це у процесі їх прийняття повідомляв Ярослав Железняк. 

Останнім часом розповідав, що віцеспікер Руслан Стефанчук за тиждень роботи неодноразово порушував регламент й процедури, що цього "може вистачити на термін", а також, що ініційоване "слугами" звільнення Дмитра Разумкова необгрунтоване і пов'язане із бажанням поставити на це місце Стефанчука.

Останній допис Антона Полякова на його сторінці у фейсбуці, опублікований вчора, стосується голосування за законопроєкт про пенсії, на який не з’явилось багато “слуг”. “Мало того, що «слуги» три з п'яти законопроєктів не винесли в зал на голосування, так ще й знову не прийшли на засідання. Це соромно”, – написав Антон Поляков.