Протистояння Ірану є ключем до миру на Близькому Сході – Помпео

14 Лютого 2019, 13:07

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що Іран є головною загрозою на Близькому Сході, тому протистояння Тегерану є ключем до досягнення миру у всьому регіоні. Про це повідомляє  Associated Press.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час конференції з безпеки у Варшаві.

 

Зокрема, Помпео зустрівся з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, зазначивши, що "відсіч" Ірану має ключове значення для вирішення всіх інших проблем регіону.

 

"Не можна досягти миру і стабільності на Близькому Сході без конфронтації з Іраном. Це просто неможливо", – зауважив держсек.

 

Своєю чергою, Нетаньяху високо оцінив участь високопоставлених арабських осіб в конференції, підкресливши, що це ознаменувало зміну регіональних пріоритетів.

 

"У кімнаті близько 60 міністрів закордонних справ, ізраїльський прем'єр-міністр і міністри закордонних справ провідних арабських країн, вони висловлюються з незвичайною силою, ясністю і єдністю проти спільної загрози іранського режиму", – наголосив він.

 

"Я думаю це знаменує собою зміну, важливе розуміння того, що загрожує нашому майбутньому", – додав Нетаньяху.

 

Раніше Помпео заявив, що майбутні візити до низки країн Близького Сходу є частиною стратегії Вашингтона у формуванні глобальної антиіранської коаліції.

 

Також Помпео повідомив, що Іран повинен припинити запуски балістичних ракет, щоб уникнути ще більшої дипломатичної та економічної ізоляції. 

 

Як повідомлялося, 22 листопада 2018 року командувач повітряно-космічних сил Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджизаде заявив, що Іран пригрозив США ракетним ударом по військових базах, якщо вони його спровокують. 

 

Нагадаємо, 5 листопада 2018 року нові санкції США проти Ірану набрали чинності. Зокрема, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон тимчасово виводить вісім країн з-під санкцій щодо Ірану. Йдеться про Грецію, Італію, Тайвань, Японію, Туреччину, Китай, Індію та Південну Корею.