Проти України провели чергову хвилю кібератак

23 Лютого 2022, 18:49

Україна піддалася масованій кібератаці. Різні сайти, переважно держорганів, не працюють або працюють зі збоями.

Зокрема, провели атаки на сайти Служби безпеки України, Верховної Ради, Міністерства внутрішніх справ України, Кабінету Міністрів України. Варто зазначити, що окремі сайти вже відновили роботу, наприклад, веб-сайт Верховної Ради.

«Приблизно з 16.00 розпочалася чергова масова DDoS-атака на нашу державу. Маємо відповідні дані з низки банків, також спостерігаються проблеми із доступом до вебсайтів ВР (вже працює), КМУ та МЗС. Це пов'язано із перемикання трафіку на іншого провайдера для мінімізації шкоди від атаки, – написав у Telegram міністр цифрової інформації Михайло Федоров. – Портал та мобільний застосунок Дія успішно долають поточну атаку та продовжують працювати стабільно».

Читайте також: Хакери атакували урядові сайти України. Якщо підтвердиться російський слід, США можуть застосувати нові санкції

Таким чином у Держспецзв’язку були праві, попереджаючи про загрозу кібератак, але помилились із датою, написавши, що вони плануються на 22 лютого. 21 лютого урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA опублікувала попередження про можливі кібератаки на вебресурси, що розміщуються в зоні .ua.

Ймовірні також спроби зламати особисті сторінки у низці сервісів. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на своїй сторінці у фейсбук: «Пішли активні спроби зламати акаунти всієї моєї сім'ї, заблокувати банківські картки, а також інші кібератаки. Дотримуйтесь кібергігієни, будьте обережні та не довіряйте випадковим повідомленням. Не забувайте провести зміну паролів, двоетапну ідентифікацію та інші заходи інформаційної безпеки!»

Читайте також: Минув тиждень після нічної кібератаки на урядові сайти. Що вже про неї відомо, а головне – якими можуть бути відкладені наслідки

Нагадуємо, що це вже третя за 2022 рік масова DDOS- атака. До цього вони відбувались 14 січня, коли тимчасово не працювали урядові сайти та Дія та 15 лютого, коли удар прийшовся на сайт Міноборони й українські банки.

Крім того, 23 лютого видання Європейська правда повідомило, що «високопоставлений представник служби безпеки Німеччини заявив, що влада готується до можливих кібератак через російську кризу». Також німецьке Міністерство внутрішніх справ заявило у вівторок, що органи безпеки вжили захисних заходів для запобігання таким атакам, а національний центр кіберзахисту Німеччини слідкує за розвитком подій.