Проти президента Бразилії відкрили провадження за підозрою в корупції

7 Жовтня 2015, 11:02

Вперше в історії Бразилії проти чинної голови держави розпочали розслідування через підозру в хабарництві. Про це повідомили іноЗМІ.

"Зелене світло" проведенню слідчих дій дали судді Верховного виборчого суду, проголосувавши у середу, 7 вересня, п’ятьма голосами "за" та двома "проти". Підставою для розслідування є закиди опозиційної партії PSDB у бік президентки країни Ділми Руссефф.

Їй зокрема закидають незаконне одержання пожертв на проведення передвиборчої кампанії. Кошти виділяли, згідно з звинуваченнями, компанії-партнери нафтогазового концерну Petrobas.

Хоч скандалу довкола Petrobas, який кидає тінь на бразильських політиків, вже майже рік, досі органи юстиції не вбачали достатньо підстав для ведення слідчих дій проти Роуссефф.

Чинній очільниці бразильської держави, окрім цього, закидають іще й використання державних фінансових груп для фінансування соціальних програм, призначених для малозабезпечених верств. Подібні дії є в Бразилії незаконними.

Нині президентка переживає найскладніший час у своїй політичній кар’єрі. Її рейтинги впали до 10 відсотків, а також існує загроза імпічменту. Наприкінці минулого тижня вона провела суттєве переформатування уряду. Вісім міністерств закрили.

Як повідомлялося, у серпні цього року Бразилією прокотилася хвиля протестів з вимогою відставки уряду та Руссефф. Демонстранти звинувачували її у повальній корупції та економічних проблемах, які охопили найбільшу економіку Латинської Америки.