“Проти нас орда *рків, а ми — будьте любезни”. Боєць “Ведмідь” — про захист рідної Донеччини, повернення людей з вакууму окупації та ув’язнення за злочин, якого він не скоював

18 Березня 2024, 15:42

У новому сюжеті проєкту “Український Свідок” — військовослужбовець Євген із позивним “Ведмідь”. Він уродженець Донеччини і колись служив у Краматорському ТРО. Нині “Ведмідь” — командир взводу одного з підрозділів сил оборони України. Йому 37 років, десять з яких чоловік воює. А ще він сидів у в’язниці за вбивство, якого не скоював. “Стус, Лук’яненко, Чорновіл сиділи. Я серед кращих, — жартує Євген. — Але вбивства я не скоював. Воно не було доведене і судимості в мене немає”. 

Боєць  розповів про своє ставлення до засуджених, які мають бажання захищати країну. “Якщо людина хоче, то хто обмежить її у правах? — каже “Ведмідь”. — Це мають бути окремі підрозділи зі своїми задачами – піхота, штурмовики. Не тому, що таких людей не шкода, а тому що це добровольці”.

“Ведмідь” вважає, що мобілізаційна кампанія в Україні, на відміну від росії, зірвана. “Чому так сталося — це радше питання до президента, — каже боєць. — Є бригади, в яких на ходу тридцять людей з дев’яноста. Хтось отримав поранення, хтось повернувся зі шпиталю. І вони виконують завдання вже рік. Особовий склад потрібно поповнювати”.

Як уродженець Донецької області чоловік пояснив різницю між Донеччиною та Донбасом. “Набагато простіше бути Іриною Фаріон у Львові, ніж Василем Стусом на Донеччині,  — каже він. — Донеччина це Україна, а Донбас нічого спільного з Україною не має. Краматорське та Бахмутське ТРО не просто існують, вони ще й завзято б’ються з ворогом. З  краматорської тероборони немає жодної людини, яка б здалася у полон живою”. 

“Ведмідь” має свою точку зору з приводу того, як варто буде повертати людей з окупаційної пропаганди після звільнення Луганщини та Донеччини. “Мені не потрібно з ними жити, — каже він. — Це їм потрібно жити зі мною, з моїми побратимами, на нашій землі. І або вони житимуть за нашими законами, або “чемодан, вокзал і те, що залишилось від росії”. Не повинно бути ніякого “особливого підходу” до Донецької області”. Треба буде заселяти ці землі українцями, ветеранами, давати їм якісь преференції та кредити. І Донеччина стане гідним членом української родини. Донеччина – це Україна. І вона буде Україною”.


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.