Відтак скасоване попереднє рішення суду, згідно з яким частину звинувачень в організації вбивств під час боснійської війни зняли.
Як додатковий епізод геноциду суд кваліфікував кампанію під керівництвом Караджича, спрямовану на вигнання сотень тисяч боснійських мусульман і хорватів з Боснії на початку трирічної громадянської війни.
У червні 2012 року судді постановили, що доказів провини Караджича щодо цього епізоду недостатньо.
Проте судді апеляційної палати дійшли висновку, що нові матеріали, представлені стороною обвинувачення, можуть вказувати на те, що Караджич міг мати умисел на вчинення геноциду мусульман і хорватів.
"Апеляційна палата вважає, що судова палата зробила помилку, дійшовши висновку про недостатню кількість доказів», – сказав суддя Теодор Мерон.
Як відомо, проти Радована Караджича висунули 11 звинувачень, зокрема в геноциді, скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності під час війни в Боснії у 1990-их роках.
Караджич відкидає усі звинувачення, в тому числі пов'язані з масовими вбивствами у боснійському місті Сребреніца.
Колишній президент сербської республіки в Боснії був арештований в Белграді в 2008 році. Він переховувався від влади протягом 13 років.
У 1992 році, коли колишня югославська республіка Боснія і Герцеговина проголосила незалежність, Караджич оголосив про створення незалежної сербської республіки зі столицею в Пале, передмісті Сараєва, а себе призначив головою цієї держави.
Його партія за підтримки тодішнього президента Сербії Слободана Мілошевича почала боротьбу проти боснійських мусульман і хорватів, домагаючись їх вигнання з республіки.
У країні спалахнула громадянська війна, в ході якої армія боснійських сербів обстрілювала Сараєво протягом 44 місяців, наражаючи це призвело до тисяч жертв серед цивільного населення.
Збройні сили боснійських сербів за підтримки ополчень з Сербії розгорнули в країні етнічні чистки мусульман і хорватів. Вони супроводжувалася численними злочинами, в тому числі безліччю випадків згвалтувань мусульманських жінок і дівчаток.