Проти генерала Назарова, підозрюваного в катастрофі ІЛ-76, подали чотири цивільних позови

2 Грудня 2014, 13:01

П'ятеро потерпілих у справі про катастрофу військового Іл-76 під Луганськом подали чотири позови проти генерал-майора Віктора Назарова, підозрюваного в халатності, що призвела до аварії літака. Про це в інтерв'ю газеті «Сегодня» повідомив слідчий з особливо важливих справ Головної військової прокуратури Олександр Свинар.

«Слідство має дані про чотири позови до Назарова від п'яти потерпілих, загальна сума яких складає 2,5 млн грн», – зазначив він.

При цьому Свинар зазначив, що позиція інших учасників процесу, які мають статус потерпілих, уточнюється.

«В межах КПК України ми зможемо вжити заходів задля забезпечення всіх позовів», – заявив він.

Він наголосив, що слідство вважає Назарова причетним до катастрофи і загибелі людей.

«Ми маємо достатню доказову базу на законних підставах. Решту вирішить суд. Ми вважаємо, справа має судову перспективу, і Назаров понесе покарання», – заявив слідчий.

Він уточнив, що Назарову загрожує позбавлення волі стркоом від 5 до 8 років. Його випустили під заставу у 365,4 тис. грн, яку внесла за нього дружина.

Нагадаємо, 14 червня під час посадки в Луганському аеропорту терористами був збитий військово-транспортний літак Іл-76, на борту якого перебували 40 військовослужбовців 25-ї повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу 25-ї окремої бригади військово-транспортної авіації. Всі вони загинули.Як відомо, військова прокуратура 18 листопада повідомила Назарову про підозру в халатному ставленні до військової служби у зв'язку з катастрофою літака Іл-76 у червні.

Прокуратура стверджує, що генерал не взяв до уваги інформацію СБУ про погрозу збиття літака й дозволив проведення спецоперації з доставки роти військових у Луганський аеропорт.