“Процес пішов”. Полозов підтвердив початок обміну між Росією і Україною

7 Вересня 2019, 10:31

Адвокат військовополонених українських моряків Микола Полозов заявив, що почався процес обміну між Росією і Україною утримуваними особами. Про це Полозов у суботу, 7 вересня, повідомив у Facebook.

"Команда захисту військовополонених українських моряків не коментувала неперевірені чутки й припущення щодо їх звільнення.Тепер можна сказати, що процес пішов", – написав адвокат.

 

Зауважимо, о 8:45 суботи, 7 вересня, з московського СІЗО "Лефортово", де утримуються українські військовополонені моряки та деякі політв'язні, виїхали два автобуси у супроводі поліцейського кортежу. Російський літак очікують на воєнному аеродромі Борисполя у суботу, 7 вересня, приблизно о 10:40.

 

Як повідомлялося, 5 вересня президент Російської Федерації Владімір Путін заявив, що переговори між Росією та Україною з приводу взаємного обміну утримуваними особами виходять на фінальну стадію. Крім того, він наголосив, що "майбутній обмін буде масштабним і відіграє позитивну роль у налагодженні двосторонніх відносин". Зауважимо, відповідну заяву Путін зробив одразу після того, як Київський апеляційний суд звільнив  колишнього бойовика так званої "ДНР", свідка у справі МН17 Володимира Цемаха  під особисте зобов'язання.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня у пресі поширилася інформація, що обмін полонених вже відбувся. Однак в Офісі президента України Володимира Зеленського це спростували, повідомивши, що процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Згодом ЗМІ, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, заявили, що обмін відкладається до наступного тижня (2-8 вересня).

 

23 серпня президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що "перші результати" переговорів щодо обміну утримуваних осіб між Україною та Росією відбудуться найближчим часом.