Протягом трьох років за катування і зловживання владою ув’язнили 40 тюремників

28 Вересня 2013, 22:16

«Протягом 2010-2012 років за катування (ст. 127 Кримінального кодексу України) засуджено 1 особу (стосовно 1 засудженого)», – йдеться у повідомленні ДПтС.

Водночас за цей період за зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу України) засудили 63 особи, а за перевищення влади або службових повноважень (стаття 365 Кримінального кодексу України) засудили 13 осіб.

«Із цієї кількості осіб 40 колишніх працівників засуджено до позбавлення волі на певний термін, 35 працівників звільнено від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши їм іспитовий термін, одному працівнику призначено покарання у вигляді штрафу», – повідомляють у ДПтС.

За вісім місяців 2013 року за зловживання владою або службовим становищем засуджено сім осіб, а за перевищення влади або службових повноважень засуджено одну особу.

«Із даної кількості двох колишніх працівників засуджено до позбавлення волі на певний строк, а шість працівників звільнено від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши їм іспитовий строк», – повідомляють у ДПтС.

Як відомо, дії, передбачені статтею 127, якщо вони вчинені працівниками правоохоронних органів, караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років, а якщо вони привели до смерті людини, то можливе й довічне позбавлення волі.

Тоді як згідно з статтею 364, правоохоронці можуть отримати від «п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років». А стаття 365 передбачає виправні роботи на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Як повідомлялось, за останні десять років за перевищення влади або службових повноважень засудили 642 міліціонерів.