Протягом року зафіксували вже 30 випадків застосування сили до журналістів

5 Червня 2020, 15:39

У травні Національна спілка журналістів України зафіксувала чотири випадки застосування фізичної агресії до журналістів, протягом року їх було 30. Про це 5 червня повідомляють на сайті НСЖУ.

 

"Три з них пов’язані зі зйомками щодо дотримання карантинних обмежень. Загалом за 5 місяців 2020 року зафіксовано 30 інцидентів із застосуванням сили щодо представників медіа", —  пояснюють у дослідженні.

 

У НСЖУ пишуть, що значних тілесних ушкоджень було завдано журналістові видання "Інформбюро" (Харків) Микиті Книшу. 

 

У Запоріжжі 7 травня на ринку "Бахчисарай" на знімальні групи центральних та регіональних телеканалів накинувся агресивний чоловік. 

 

Зазначають, що у Львові на журналістів каналу "Перший західний" накинулися у перукарні – знову через зйомки про роботу в карантинних умовах. Працівники закладу вимагали від журналістів піти геть, шарпали за одяг і виштовхували.

 

У НСЖУ наголошують, що високий рівень агресії до працівників ЗМІ є обурливим та робить професію журналіста небезпечною і на національному, і на регіональному рівнях.

 

Раніше зазначалося, що упродовж чотирьох місяці 2020 року в Україні зафіксовано 26 інцидентів із застосуванням сили щодо представників медіа. 

Позначки: