Протести в Білорусі. У МЗС повідомили про дев’ятьох затриманих українців

12 Серпня 2020, 11:54

Під час акцій протесту у Білорусі побили українського фотокореспондента і затримали 9 громадян України. Про це у середу, 12 серпня, повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ, відповідаючи на запит Суспільного.

 

"За інформацією посольства України в Білорусі, станом на 9:00 12 серпня відомо про факт побиття українського фотокореспондента агентства Associated Press, якого з незначними медичними ушкодженнями було доставлено до одного з медичних закладів. Після надання допомоги у той же день він був виписаний. До посольства не звертався", — йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, посольство також отримало повідомлення про затримання у місті Вітебськ 9 громадян України у зв'язку з "адміністративними правопорушеннями". За результатами вжитих посольством заходів, наступного дня зазначені громадяни України були звільнені з-під варти.

 

Інформація про будь-які інші інциденти з громадянами України та Білорусі нині відсутня. Зазначається, що посольство продовжує перевірку й відстеження ситуації і в разі появи нових даних інформуватиме додатково.

 

Нагадаємо, у Білорусі третю ніч тривали протести проти Аляксандра Лукашенка, є поранені та загиблі. Силовиками застосовувалися світлошумові гранати, сльозогінний газ, гумові кулі.

 

 Штаб кандидатки в президентки Білорусі Святлани Ціханоускай закликав владу не застосовувати насильства проти мирних громадян і запропонував почати діалог про мирну передачу влади. 

 

11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Як зазначається, її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно.