Протести у Болгарії. Затримали понад сотню людей

3 Вересня 2020, 17:09

Увечері 2 вересня, у Болгарії щонайменше 126 осіб затримали після антиурядових демонстрацій, які призвели до насильства, поранень та арештів. Про це повідомляє агентство Associated Press.

 

У ЗМІ пояснюють, що сутички виникли перед будівлею парламенту між спецпризначенцями та кількома тисячами протестувальників, які вимагали відставки прем'єр-міністра і головного прокурора Болгарії. 

 

Незначна група людей почала кидати в офіцерів поліції невеликі вибухові речовини і петарди. Поліція встановила водомет на площі між парламентом і урядовими офісами та оточила територію. 

 

Керівник поліції Софії повідомив журналістам у четвер, що 80 співробітників поліції отримали поранення і 126 осіб були затримані, у тому числі 62 людини, які вже мали проблеми з законом як  футбольні хулігани.

 

Він зазначив, що демонстранти, які проводять регулярні антиурядові мітинги протягом майже двох місяців, подолали "поріг толерантності".  За словами начальника поліції, після зіткнень в середу поліція знесла наметове містечко, зведене протестувальниками, заблокувавши два ключових перехрестя в столиці Болгарії.

 

Водночас союз болгарських журналістів виступив із заявою, в якій засудила "насильство стосовно журналістів" з боку поліції.

 

Нагадаємо, що антиурядові протести у Болгарії розпочалися 9 липня, після обшуків в адміністрації президента. Вони були зумовлені розслідуванням двох не пов'язаних між собою справ про корупцію та розголошення державної таємниці. Уповноважений з питань боротьби з корупцією і радник президента з питань безпеки були затримані для допитів.