Протести у Білорусі. СК порушив справи проти мітингувальників

10 Серпня 2020, 10:03

Станом на 3:00 ночі 10 серпня, більш як 140 осіб затримали силовики в ході протестів у різних частинах Білорусі. Також Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. Про це повідомляють на Фейсбук-сторінку правозахисного центру "Вясна" та на телеграм-каналі БЕЛТА.

 

На сторінці правоохоронного центру також зазначають, що все ще збирають інформацію про незаконно затриманих мітингувальників.

 

"Слідчим комітетом порушено кримінальні справи за фактами масових заворушень і насильства стосовно співробітників органів внутрішніх справ. Вони мали місце на території міста Мінська та ряду інших регіонів країни сьогодні вночі. Всі протиправні дії супроводжувалися насильством стосовно співробітників міліції, десятки з яких постраждали", – сказав Носкевич.

 

Зазначається, що правопорушення супроводжувалися і знищенням майна, опором представникам влади. При оглядах правоохоронцями зафіксовано використання в якості знарядь злочинів сміттєвих контейнерів, лавок, палиць, каміння, уламків тротуарної плитки, скляних пляшок, а також легкозаймистих рідин.

 

"Нині більш як 100 слідчих працюють на місцях подій … Багато з підозрюваних і вже затриманих знаходяться в стані алкогольного сп'яніння. Вилучено записи камер відеоспостереження. Встановлено і продовжують встановлюватися особи, причетні до заворушень. Їхнім діям нададуть відповідну правову оцінку", – сказав голова СК.

 

Нагадаємо, що у день виборів у Білорусі, 9 серпня, екзит-пол заявив про перемогу на виборах президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Тим часом у містах Білорусі відбувалися протести. У столиці Білорусі під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями, є поранені. Також відбувалися штурми барикад силовиками. Вероніка Цепкало, дружина екс-кандидата у президенти Білорусі Валерія Цепкала, виїхала з країни.