Протести під Радою. Нардепи вирушили до Порошенка для обговорення вимог мітингувальників

18 Жовтня 2017, 20:12

Народні депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Юрій Левченко вирушили на зустріч з президентом Петро Порошенком, щоб з'ясувати терміни подачі законопроекту про створення Антикорупційного суду та обговорити інші вимоги мітингувальників під Радою. Про це Мустафа Найєм повідомив у Facebook.

«Разом з народними депутатами Світланою Заліщук та Юрієм Левченко йдемо на зустріч з президентом. Решта народних депутатів, які хотіли зустрітися з главою держави, зараз змушені залишатися на Грушевського на випадок повторних зіткнень», — повідомив він.

Дивіться фоторепортаж: Мітинг, сутички й намети. Як під Радою вимагали скасувати недоторканність депутатів

Раніше Найєм анонсував, що він та ще кілька депутатів планують зустрітись у середу з президентом, для з'ясування терміни подачі законопроекту про створення Антикорупційного суду.

В Адміністрації президента заявили, що Порошенко готовий особисто зустрітися лише з депутатом Мустафою Найємом.

«У приймальню президента України звернувся народний депутат Мустафа Найєм. Петро Порошенко підтвердив, що готовий зустрітися з ним віч-на-віч. Про інших учасників зустрічі не йшлося», — повідомили у прес-службі президента.

Депутат Найєм, коментуючи це повідомлення, сказав, що не буде зустрічатись з главою держави віч-на-віч. Він заявив, що окрім законопроекту про Антикорупційний суд, депутати вимагатимуть звільнення затриманих ввечері протестувальників.

«Пропозиція президента зустрітися з кимось одним — це маніпуляція. Це було так під час майдану. Ми йдемо до президента групою депутатів з вимогами, аби були звільнені усі затримані учасники мітингу, а також щоб були виконані всі вимоги цієї політичної акції», — сказав він у коментарі кореспондентові Громадського.

Як повідомлялося, 18 жовтня під парламентом триває акція протесту. На місці перебуває близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора. Також зазначимо, що вдень стався конфлікт представників батальйону «Донбас» із правоохоронцями через те, що протестувальники хотіли пронести крізь кордон силовиків до наметового містечка свої особисті речі.

Згодом стало відомо, що після відмови мітингувальників повернути захоплені напередодні щити силовики затримали 11 людей.

Нагадаємо, 17 жовтня під будівлею Верховної Ради зібралося кілька тисяч осіб, які вимагали створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону. Між мітингувальниками та правоохоронцями виникли сутички, під час яких потерпіли четверо людей.

Поліція Києва відкрила кримінальне провадження через поранення та госпіталізацію поліцейського під час сутичок під парламентом.

Тим часом депутати впродовж дня розглядали поправки до законопроекту №6327 (медичної реформи). Увечері Парубій оголосив засідання закритим, відмовившись ставити на голосування питання щодо продовження роботи Ради.

Організатори мітингу під Радою оголосили про продовження протесту 19 жовтня. Під будівлею встановили намети. Близько 22:00 під будівлею парламенту знову сталися заворушення, мітингарі повалили паркан і почали зривати каски зі спецпризначенців.