Протести під Радою. На Банковій активісти прикували себе наручниками до паркану

20 Вересня 2018, 13:38

У Києві близько 10 легіонерів-добровольців та представники "Національно корпусу" у четвер, 20 вересня, прикували себе наручниками до паркану на Банковій вулиці. Про це повідомляє кореспондент Тижня з місця події.

 

 

Учасники акції заявили, що президент України Петро Порошенко кілька років тому пообіцяв, що воїни-іноземці, які воювали проти окупантів на Донбасі, зможуть отримати українське громадянство. Однак, за їх словами, з цим досі існують проблеми.

 

Легіонерів-добровольці, зокрема з Грузії та Білорусі, прикували себе наручниками на Банковій, щоб привернути увагу до цього питання. 

 

 

Зараз підходи до Банкової охороняються силами Національної гвардії та Національної поліції.

 

 

Крім того, з-під будівлі Верховної Ради пішли на Банкову представники "Національно корпусу".

 

Активісти скандують "Паспорт добровольцям".

 

Як повідомлялося, 20 вересня під будівлею Верховної Ради зібралися понад 200 осіб на підтримку легіонерів, які воюють на боці України на Донбасі. Активісти вимагають ухвалення законопроекту №3433 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України),а  також надати легіонерам громадянство. Крім того, вони вимагають звільнити працівників Генеральної прокуратури України, що співпрацюють з ФСБ Росії, які видали Москві інгуша Тимура Тумгоєва, який воював на Донбасі проти незаконних збройних формувань. На акції приступі представники "Національний корпус", "Національні дружини", "Сокіл" та "С14", а також – іноземці-добровольці.

 

Згодом на акції протесту сталися сутички. Представники "Національних дружин" та "Національного корпусу" знесли частину огорожі і спробувала підійти ближче до Ради, однак їх відтіснили сили поліції. Після сутички Верховну Раду закрили на вхід і вихід.