“Просто якийсь сюр”: як українські політики коментують вибори до Держдуми РФ

Політика
20 Вересня 2021, 12:53

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест та засудило протиправну організацію і проведення Росією на окупованій території Криму і примусового залучення до участі у цих виборах громадян України з ОРДЛО. Зокрема, у міністерстві розглядають організацію і проведення незаконного голосування як продовження грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України. Підкреслюється, що зазначені дії РФ також грубо порушують фундаментальні принципи і норми міжнародного права, зобов’язання Росії за міжнародними договорами, сторонами яких є Україна і Росія, законодавство України, а також суперечать Статуту ООН, резолюціям Генеральної асамблеї ООН, Гельсінському заключному акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року.

 

МЗС закликало іноземні держави та міжнародні організації рішуче засудити незаконні дії РФ, чітко заявити про невизнання результатів виборів на тимчасово окупованих територіях України та нелегітимність сформованої таким чином Державної думи РФ, посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, зокрема шляхом розширення проти неї санкцій.

 

Читайте також: Олексій Кошель: "Невизнання міжнародною спільнотою виборів до Держдуми РФ – це удар по Росії та один з механізмів збереження санкцій

 

Своєю чергою, Рада національної безпеки і оборони анонсувала "повний спектр" доступних санкцій від України за проведення виборів до Держдуми Росії на окупованих територіях Криму і Донбасу, а також за залучення жителів зазначених регіонів до виборів. Про це 17 вересня під час брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

 

За його словами, під санкції потраплять всі учасники виборів, всі члени виборчих комісій і спостерігачі, а також всі агітатори – в списку 53 члени територіальних виборчих комісій і 33 кандидати в Держдуму, яких вже включили в цей список санкцій. Але він буде розширений. Також Данілов зазначив, що санкції чекають на всіх іноземних спостерігачів, які взяли в "цьому фарсі". Він додав, що пул складається з 12 видів санкцій, застосовуваних до фізичних осіб. Це арешт активів в Україні, заборона на вʼїзд та інше.

 

Вибори в російську Держдуму також засудив Світовий Конгрес Українців.

 

Народна депутатка Соломія Бобровська зауважила, що вибори в Держдуму припинили бути легітимними, відколи Крим став окупованим. А залучення непідконтрольних Україні східних територій, на думку Бобровської, "просто якийсь сюр".

Арсеній Яценюк переконаний, що у співпраці з партнерами Україні слід сформувати єдину міжнародну позицію, аби домогтися недопущення незаконно обраних російських парламентарів до роботи в парламентських асамблеях, зокрема ПА Ради Європи.

Народний депутат фракції "Голос" Рустем Умеров звернув увагу, що примусово російські паспорти видали близько 600 000 жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.

Журналіст Юрій Бутусов зазначив, що Росія на сході України реалізовує сценарій Придністров'я.

Лідер партії "Європейська солідарність", народний депутат Петро Порошенко заявив, що необхідно організувати потужну хвилю засудження російської паспортизації як акту агресії проти України. Засудити це мають і на рівні Генеральної асамблеї ООН, і наші партнери по Європейському Союзі, у тому числі за результатами саміту Україна-ЄС у жовтні, переконаний Порошенко.

 

Представник президента в Конституційному Суді, член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський 19 вересня в ефірі телеканалу "Україна 24" сказав, що Верховна Рада України цього тижня може ухвалити постанову про звернення до міжнародної спільноти щодо нелегітимності нового складу Державної думи РФ. "Наш парламент, безумовно, наступного тижня відреагує, і я переконаний, що ми ухвалимо ще одну постанову якраз звернення до міжнародної спільноти щодо нелегітимності Державної думи", – повідомив він.