Прорив “Нацкорпуса” до Порошенка в Черкасах і авіакатастрофа в Ефіопії. Головне за вихідні

11 Березня 2019, 11:27

Прорив "Нацкорпуса" до Порошенка

 

Близько 1,5 тис активістів рухів "Національний корпус" та "Національні дружини" 9 березня вимагали арешту фігурантів журналістського розслідування щодо розкрадання в Укроборонпромі. Мова, зокрема, про першого заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря, Андрія Рогозу, Віталія Жукова та інших осіб, потенційно причетних до корупції в оборонній сфері.  По завершенню офіційної частини представники "Нацкорпусу" пішли маршем на Банкову. Водночас дорогу перед входом у будівлю перекрили металевою огорожою. Своєю чергою, протестувальники спробували пройти до входу в АП, після чого почалися сутички. Активісти розтягнули металеву огорожу, після чого почалася бійка з поліцією. Крім того, активісти кидали петарди і димові шашки. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. 

 

 

Згодом активісти оголосили, що їдуть у Черкаси, де у президента Петра Порошенка запланована офіційна зустріч. Так "Нацкорпус" намагалися прорватися до  Порошенка під час виступу. Зокрема, глава держави виступав поблизу палацу Дружби народів у Черкасах. Так, представники "Нацкорпусу" намагалися пройти до сцени, однак їм завадили правоохоронці. Згодом протестувальники запалили фаєри, почалися сутички. 

 

 

Своєю чергою, коли автомобіль президента поїхав з місця виступу, представники "Нацкорпусу" почали вигукувати "Свинарчука за ґрати", тощо. У поліції заявили, що внаслідок сутичок, постраждало 22 працівника поліції. 

 

 

Між тим, у партії "БПП "Солідарність" заявили, що за цими акціями "стоять проросійські реваншисти та олігархи-втікачі"."За подібними акціями стояли й стоять проросійські реваншисти та олігархи-втікачі. Увесь час від початку російської агресії проти нашої держави ми стверджуємо право України бути вільною та незалежною. Саме тому ні в кого не вийде запалити чи зламати Україну зсередини. Всіх, хто прагне на догоду своїм амбіціям спровокувати насильство та залити наші вулиці кров’ю українців, мають зупинити рішучі дії правоохоронних органів", – заявили у партії.

 

Вже 10 березня поліція Черкаської області затримала двох підозрюваних в організації сутичок. Зокрема, вказаних осіб затримано відповідно до статті 208 КПК України. "На даний час тривають слідчі дії, вирішується питання про оголошення даним громадянам підозри у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України", – повідомили у поліції.

 

Своєю чергою, представник "Нацкорпусу" у Черкасах Костянтин Мірошниченко повідомив у Facebook, що правоохоронці затримали главу черкаського обласного осередку партії Дмитра Кухарчука, Євгена Свиридова та інших активістів "Нацкорпусу". "Прийняли жорстко, розбили автомобілі, зараз проводять обшуки без свідків", – підкреслив він.

 

 

Крім того, згодом у "Нацкорпусі" заявили про зникнення п'ятьох своїх активістів. "10 березня зникло сім активістів Національного корпусу. Їм розбили авто, із застосуванням сили викрали. Поліція повідомляє лише про двох затриманих, вдома у яких проходять обшуки – Дмитро Кухарчук та Антон Братко", – наголосили активісти. "Де інші 5 осіб – ми не знаємо, тому говоримо про викрадення. Разом з тим їх авто перебуває на території райвідділу поліції (вул.Пастерівська, 104)", – додали у "Нацкорпусі".

 

Авіакатастрофа в Ефіопії

 

Пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines, який прямував з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі, розбився у неділю, 10 березня. На борту перебувало 149 пасажирів та 8 членів екіпажу. Зокрема, літак вилетів із аеропорту Боле в Аддис-Абебі о 8.38 ранку за місцевим часом, і втратив контакт з диспетчерською вежею за декілька хвилин після зльоту – о 8.44.

 

 

 

 

Водночас у МЗС України повідомили, що на борту літака українців не було. 

 

 

 

 

За словами виконавчого директора авіакомпанії Тевольде ГебреМаріам, жертвами авіакатстрофи стали громадяни 33 країн. Найбільше людей загинуло серед кенійців – 32 особи. Крім того, на борту було 18 канадців, 9 ефіопів, по вісім італійців, американців та китайців, по сім з Франції і Британії, шість єгиптян, п'ять нідерландців, по чотири індійці та словаки, по троє з Австрії, Швеції, Росії, по двоє з Марокко, Іспанії, Польщі, Ізраїлю. Також на борту літака  було по одному громадянину Бельгії, Індонезії, Сомалі, Норвегії, Сербії, Того, Мозамбіку, Руанди, Судану, Уганди та Ємену.