Прорив Левченко і перемоги Світоліної. Топ-10 кращих спортсменів України 2017 року

22 Грудня 2017, 12:40

У 2017 році українські спортсмени здобули низку важливих перемог і гідно представили Україну на міжнародній арені. Приємною особливістю у році, що минає, стали успіхи Юлії Левченко, Михайла Романчука і Еліни Світоліної.

Пропонуємо ТОП-10 українських спортсменів 2017 року за версією Тижня.

Олег  Верняєв.  У квітні став кращим спортсменом місяця. На європейській першості в румунському місті Клуж-Напока здобув 3 нагороди, 2 з яких – найвищого ґатунку. На турнірі Старого Світу Олег вчергове продемонстрував високий професіоналізм та блискучу майстерність. Свій титул чемпіона Європи він підтвердив в індивідуальному багатоборстві. Не було рівних українцю й у вправах на брусах, а в опорному стрибку він здобув "бронзу".

Потрапив до трійки найкращих спортсменів на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики у вправах на паралельних брусах, посівши друге місце

На Універсіаді-2017 в Тайбеї виборов золоту медаль у багатоборстві.

На етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики «FIG World Challenge Cup», який відбувся у Парижі, Верняєв виборов золото у категорії бруси та бронзу у вправах на кільцях та в опорному стрибку.

Здобув срібну медаль у багатоборстві на змаганнях відкритого Кубку Америки зі спортивної гімнастики у Ньюарку штату Нью-Джерсі в США.

На етапах в Штутгарті (Німеччина) та Лондоні (Великобританія), спортсмен здобув перемогу, що дозволило йому завоювати Кубок світу.

Також  Верняєв зумів завоювати сім медалей на міжнародних змаганнях Reykjavik International Games, які пройшли в столиці Ісландії. Український гімнаст виступив у багатоборстві та в окремих видах здобувши п'ять золотих медалей, а також "срібло" і "бронзу".

Національний олімпійський комітет України повідомив про перемогу Верняєва в номінації "Спортсмен року 2016" в Україні за версією загальнонаціонального проекту "Людина року".

Еліна Світоліна. 22-річна українська тенісистка у 2017 році виграла п'ять трофеїв і посідала рекордну третю сходинку в рейтингу WTA. У нинішньому сезоні заробила понад 3 млн доларів і стала дев'ятою у списку найбільш високооплачуваних тенісисток року.  В наступному році у Світоліної є всі шанси стати першою ракеткою світу і здобути перемого на одному з турнірів Великого шолому.

Серед спортивних  досягнень Світоліної у році, що минає: виграш п'яти турнірів, зокрема, перемога в  турнірі Жіночої тенісної асоціації (WTA);  потрапляння до ТОП-10 світового жіночого тенісу та перемога на виставковому турнірі у Франції.

Крім того, Світоліна стала першою тенісисткою в історії WTA (Жіноча тенісна асоціація), якій вдалося взяти три титули поспіль на турнірах Premier 5 зі старту сезону.

Василь Ломаченко. Український боксер, чемпіон світу WBO в другій напівлегкій вазі став найкращим боксером світу за версією каналу ESPN.

Переміг у опитуванні авторитетного сайту Boxing News 24, визнаний найкращим боксером світу 2017 року.

Отримав нагороду імені Мухаммеда Алі в номінації International Fighter of the Year від Ring 8.

У 2017 Ломаченко має три дострокові перемоги в знущальному стилі над Джейсоном Сосою, Мігелем Марріагою і Гільєрмо Рігондо.

У наступному році планує піднятися на одну вагову категорію.

Олександр Усик. Претендує на перемогу в номінації “Прорив року” за версією авторитетного видання World Boxing News.

У квітні Усик виграв у американця Майкла Хантера та відстояв титул чемпіона світу за версією WBO в першій важкій вазі. Український боєць не форсував подій на рингу, і до 5-го раунду суперники демонстрували рівну боротьбу. У 5-му раунді Усик активізувався і завдав цілу серію влучних ударів по Хантеру, проте той вистояв. Тим самим чемпіон світу позначив свою перевагу, яку не віддав до кінця бою. Американець відійшов у глуху оборону, але зумів відстояти всі 12 раундів, хоча в останньому з них українець відзначився нокдауном.

У вересні подолав технічним нокаутом німця Марко Хука у 1/4 фіналу Всесвітньої суперсерії боксу.  Таким чином спортсмен захистив пояс чемпіона за версією WBO та вийшов до півфіналу WBSS. Усик тримав лідерство упродовж усього поєдинку, а у третьому раунді почав упевнено атакувати противника. При цьому у восьмому раунді судді позбавили Хука 1 очка за те, що він намагався ударити Усика, коли він послизнувся. Німецький боксер також кілька разів намагався вдарити українця нижче пояса. Але у десятому раунді Усик потужно атакував свого суперника і примусив рефері зупинити бій.

Юлія Левченко.  Увійшла до першої трійки міжнародного легкоатлетичного турніру Bauhaus – Galan Indoor. Посіла друге місце.

Виборола медаль для української збірної на чемпіонаті Європи зі стрибків у висоту в приміщенні у Белграді. 19-річна українка двічі оновила власний рекорд. Українку назвали «Висхідною зіркою» європейської легкої атлетики в цьому році.

На 4-му етапі Діамантової ліги Левченко стала третьою, вперше в кар'єрі опинившись серед призерів таких змагань.

Протягом сезону українська стрибунка у висоту здобула  срібну і бронзову нагороди на двох етапах Діамантової Ліги.

Михайло Романчук.  Нове ім'я в українському плаванні.

На чемпіонаті світу у Будапешті  виграв срібну медаль в елітному вигляді – 1500 метрів вільним стилем.

На благодійних змаганнях з плавання "Energy for Swim" в Римі, Михайло Романчук не тільки здобув перемогу, а й оновив національний рекорд України.

У грудні на чемпіонаті Європи на короткій воді (25-метровий басейн) Романчук обігнав італійця і здобув золоту нагороду.

Ольга Харлан.  Восени минулого року Харлан зробили операцію на плечі. Попри біль, Ольга підготувалася до сезону, який видався для неї вдалим.

Спортсменка перемогла на етапі Кубка світу з фехтування у Тунісі.

Здобула перемогу в змаганнях у жіночій шаблі на Чемпіонаті світу з фехтування у Лейпцигу, після чого стала п’ятикратною чемпіонкою світу.

Стала переможницею Кубку світу з фехтування на шаблях у бельгійському Сант-Нікласі.

У мексиканському Канкуні лідер збірної України з фехтування на стала переможницею першого Гран-Прі сезону.

Анна Музичук.  Увійшла в десятку нового рейтингу Міжнародної  федерації шахів  (ФІДЕ).

На чемпіонаті світу з шахів у Тегерані перемогла росіянку Олександру Костенюк.

Стала переможницею чемпіонату Європи зі швидких шахів, не програвши жодної партії.

Перемогла у жіночих змаганнях з рапіду на міжнародному турнірі 11 Kings Tournament Romgaz в Бухаресті.

Стала срібними призером Всесвітніх інтелектуальних ігор – 2017 у Китаї.

2017 рік видався вдалим для Музичук і на інші нагороди.

Вікторія Мотричко. Очолила рейтинг найсильніших шашкісток світу. Завдяки перемогам на міжнародних змаганнях зайняла першу позицію у рейтингу.

На Кубку світу з шашок у Польщі виборола срібну нагороду.

Завоювала медаль "Інтелектуальних ігор" – престижного турніру з міжнародних шашок у Китаї. Відбір до цих змагань проводився за результатами етапів Кубка світу, за підсумками яких Вікторія стала третьою.

Здобула срібло на чемпіонаті Європи.

Успішно виступила на етапі Кубка світу в Іспанії, здобувши три перемоги при п'яти нічиїх

Юлія Джима.  Українська біатлоністка завоювала золоту нагороду на чемпіонаті Европи у Польщі. Джима завершила на першому місці спринт, випередивши росіянок Світлану Слепцову та Ірину Старих. При цьому спортсменка не допустила жодного промаху.

Здобула срібну медаль у жіночій гонці переслідування чемпіонату Європи.

В індивідуальній гонці Кубка світу з біатлону, що проходить в шведському Остерсунді, здобула бронзу.

Увійшла до десятки кращих у мас-старті. Джима показала найкращий час, схибила лише одного разу і на фініші і продемонструвала сьомий результат. До потрапляння у квіткову церемонію нашій співвітчизниці не вистачило лише 0,6 секунди. Від переможниці етапу 21-річної Жустін Бреза Юлія відстала на 30,7 секунди.