Пропускна система в зону АТО діє незадовільно – СБУ

5 Травня 2015, 16:02

Існуюча система пропуску громадян через лінію розмежування у Луганській та Донецькій областях діє незадовільно. Про це в інтерв'ю журналістам у Києві повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

“Система пропуску зараз діє незадовільно для громадян України. Це висновок круглого столу (який проходив сьогодні в СБУ за участі керівництва служби, керівництва Держприкордонслужби, громадських активістів — Ред.)”, – сказав Наливайченко.

За його словами, “для законослухняних людей ми вийдемо на нормальний режим, щоб людина, яка має керуватися виключно українським паспортом, могла зручно перетинати лінію розмежування”.

Причому Наливайченко наголосив, що для СБУ і прикордонників також найважливішим завданням є боротьба з корупцією у пунктах пропуску.

Крім того, голова Служби безпеки заявив, що виступає за те, аби судові процеси над корупціонерами та особами, які наживаються на людському горі, відбувалися відкрито та показово, щоб «інші замислились, чи варто таке вчиняти».

Як відомо, планувалося, що система працюватиме в тестовому режимі до 25 березня, і після цієї дати паперові перепустки втратять свою чинність.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що силовики фіксують зростання кількості псевдоперепусток в окремі райони зони АТО. Зокрема, йшлося про те, що зловмисники видурюють у потерпілих до 1600 грн за одну фальшивку.

Також стало відомо, що під час антикорупційної операції було заарештовано офіцерів МВС та СБУ, що наживалися на системі перепусток для в’їзду та виїзду із зони проведення АТО.

96