Пропозиції президента Франції Еммануеля Макрона щодо реформування ЄС не справили враження на прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша, який назвав їх "повністю відірваними від реальності". Про це повідомляє Parlamentnilisty.cz.
"Я помітив, що коли Франція каже "більше Європи", це фактично означає "більше Франції". Але це не може бути так. Ми всі рівні в Європі", – сказав він.
"Кожен має свою історію, різний рівень економіки і трохи різні очікування від ЄС. Наш народ не приймає, коли одна країна намагається диктувати іншим свої ідеї – всі лідери ЄС повинні спочатку поговорити один з одним", – зазначив Бабіш.
За його словами, Євросоюз має змінитися, але не так, як пропонує Макрон. "Наприклад, не Brexit є ознакою загрози ЄС, а те, що деякі речі в союзі не працюють належним чином. ЄС повинен повернутися до своїх коренів і, перш за все, зосередитися на завершенні спільного ринку, усуненні економічних бар'єрів і вирішенні ситуації безпеки", – каже Бабіш.
"Ми також підтримуємо країни на Балканах – наші поліцейські охороняють кордон. Також не буде надмірного тиску щодо гармонізації, чого багато країн не хоче, в областях, як податки або мінімальна заробітна плата. Ми не хочемо об'єднаної Європи, яка буде зв'язана однаковими правилами для всього. Ми не хочемо єдиних податків і зборів для всього ЄС. Думаю, ми повинні разом почати розв'язувати проблеми, з якими ми стикаємося, наприклад, незавершений внутрішній ринок, Brexit, захист зовнішніх кордонів", – додав Бабіш.
Як повідомлялося, 10 грудня 2018 року президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.
18 листопада 2018 року у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів.
19 листопада 2018 рокуу МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.
Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".