Промисловість, кібероборона та клімат. Які масштабні проєкти Україна розвиває з Францією

Світ
9 Грудня 2021, 12:17

"Якщо раніше в цифровізації ми активно запозичували досвід інших країн, то вже сьогодні обмінюємось досвідом, представляючи і власні продукти. Україна та Франція — не виняток. У жовтні цього року в нас був робочий візит до Парижа на міжнародну безпекову виставку Milipol. Ми презентували Дію та найуспішніші проєкти. На український ринок заходить французький оборонний гігант Thales, з яким ми плануємо продовжувати діалог у пошуках найкращих та найновіших технологічних рішень для української кібероборони", – зазначив у коментарі для Тижня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

"Сьогодні ми є серйозним партнером Франції у Східній Європі. Завдяки цим відносинам нам вдається залучити нові сучасні технології виробництва та дати новий подих вітчизняній промисловості, – розповів Тижню міністр внутрішніх справ Дмитро Монастирський. – Результатом пожвавлення діяльності Змішаної Українсько-Французької міжурядової комісії з економічного співробітництва стали поява низки масштабних та амбітних спільних проєктів у таких сферах як авіа-, судно- та машинобудування та суттєво інше сприйняття Францією України".

Читайте також: Французька преса про візит Лаврова і Шойгу: від «руки геть від України» до «неприпустимості» присутності «вагнерівців» у Малі

 "Цьогоріч Україна була у центрі уваги міжнародної інфраструктурної конференції Paris InfraWeek 2021, – зазначив у коментарі Тижню міністр інфраструктури України Олександр Курбаков. – З Францією ми співпрацюємо по багатьох напрямах як рівноправні партнери. У травні ми підписали міжурядову угоду щодо постачання 130 локомотивів з умовою 30% локалізації. Цього року “Велике будівництво” охопило авіаційну галузь. Франція – один зі світових лідерів у цій сфері, зокрема в авіабудівництві. Саме французький консультант допомагав нам у розробці бізнес-плану для Національного авіаперевізника, ми підписали меморандум щодо співпраці з Airbus, розглядається питання виробництва спільного європейського вантажного літака. Також ми працюємо над залученням інвестицій французьких компаній в концесійні дорожні проєкти України. У Парижі, – головному адвокаті європейської стратегічної автономії, – позитивно сприйняли українські пропозиції".

Читайте також:  Етьєн де Понсен: «У Європі йде війна, вона зараз тут, на Донбасі. Ми докладемо всіх зусиль на кожному рівні, щоб покласти край цьому конфлікту»

"Новий важливий напрямок – налагодження між Францією та Україною партнерства з питань клімату, – розповіла Тижню Ольга Стефанішина, віце-прем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. – Франція послідовно виступає за збільшення кліматичних амбіцій ЄС, а мій візит збігся в часі з дебатами щодо масштабного "кліматичного закону", який ввів низку заборон та стимулів для зниження парникових викидів. Основою українського-французького кліматичного партнерства можуть стати спільні інтереси в сфері енергетики – розвиток водневої енергетики, виробництво акумуляторів, а також ядерна енергетика. І хоча у Парижі досі з обережністю ставляться до будь-якої конкретики щодо членства України в ЄС та НАТО, сьогодні маємо чітку підтримку кроків на зближення України з євро-атлантичним простором, як у сфері економіки, так і безпеки. Сьогодні відбувається апгрейд українського-французького діалогу, що відчуває кожен, хто працює на цьому напрямку. Зокрема, під час мого візиту до Франції у липні цього року говорили з французькими колегами про спільні зусилля для зміцнення безпеки та стійкості Європи. Мова, зокрема, про участь України у проектах PESCO, співпрацю з European Peace Facility, а також – двостронню співпрацю для протидії гібридним загрозам. Вже маємо перші результати на цьому напрямку: минулого тижня держави-члени ЄС ухвалили надання підтримки Збройним силам України, в рамках ЕPF, на суму 31 мільйон євро".

 

Автор:
Тиждень