Подекуди Богатирьова навіть не змінила порядок слів, пише «Українська правда».
Наприклад секретар РНБ сказала: «Знання, які ви отримали сьогодні в цих стінах, ваш характер, доля, життя, принаймні карма, вам допоможуть знайти правильну відповідь»
«Вам доведеться на щось спиратися. На свій характер, долю, життя, карму, що завгодно», – говорив керівник Apple випускникам Стенфорду.
Чиновниця не погребувала фрагментом виступу Джобса про смерть. Один з найуспішніших менеджерів світу розповідав студентам про те, як в нього виявили рак, зазначає видання.
«Смерть тоді підійшла до мене найближче. І, сподіваюся, найближче на наступні кілька десятків років. Переживши це, я тепер можу сказати наступне з більшою впевненістю, ніж тоді, коли смерть була корисною, але чисто абстрактною концепцією – ніхто не хоче помирати», – говорив Джобс.
Богатирьова сказала: «Тоді смерть підступила до мене дуже близько. Ближче, ніж зараз у своєму віці я знаходжуся для неї. Переживши цю хвилину, можу вам сказати – ніхто не хоче помирати».
У виступі секретаря РНБО є фрагмент, який взагалі майже повністю ідентичний промові Джобса.
«Вибачте за драматизм, але це є правда. Час людини дуже обмежений. І тому висновок зі свого досвіду пропоную наступний – не живіть чужим життям, не марнуйте часу. Не потрапляйте в капкан догми, яка радить жити чужими думками. Не дозволяйте галасу чужих думок перебити ваш внутрішній голос», – казала Богатирьова.
«Вибачте за такий драматизм, але це правда. Ваш час обмежений, тому не витрачайте його, щоб прожити чиєсь чуже життя. Не потрапляйте у пастку догми, яка вчить жити у відповідності до думок інших людей. Не дозволяйте галасу чужих думок перебити ваш внутрішній голос», – сказав у 2005 році Джобс.
А у прес-службі РНБО виданню пояснили, що свої виступи Богатирьова готує сама.
«Вона сама вирішує, про що вона буде говорити, вона сама корегує тексти, вона сама бере участь у написанні», – сказали у прес-службі.
У Раді нацбезпеки припускають, що Богатирьова могла надихнутися промовою Джобса й використати цілі уривки з його виступу.
«Якщо там десь щось співпадає… вона багато читає матеріалів, можливо, щось і навіяло їй», – зазначили у прес-службі.
Нагадаємо, у березні глава оборонного відомства Німеччини Карл-Теодор цу Гуттенберг оголосив про відхід зі всіх займаних ним посад. Він заявив, що він і його родина вже не можуть виносити тиску через скандал про плагіат.
У липні у привласненні чужих думок у своїй докторській роботі звинуватили міністра культури Німеччини Бернда Альтусманна.