Прокурори просять для Луценка 2,5 років обмеження волі

10 Серпня 2012, 09:21

Такий термін покарання сьогодні під час дебатів у Печерському райсуді Києва оголосив представник держобвинувачення Дмитро Лобань.

У той же час прокуратура зазначила, що оскільки Луценку вже призначено покарання за скоєння більш тяжкого злочину, то, відповідно, вирок за цей злочин поглинає покарання за менш тяжкий злочин.

 Водночас, для інших двох підсудних – колишніх співробітників Департаменту кримінального розшуку МВС України Володимира Тарасенка та Олега Павленова держобвинувачення попросило суд призначити покарання у вигляді також 2,5 років обмеження волі з відтермінуванням виконання покарання на 3 роки, а також на 3 роки позбавити їх права обіймати адміністративно-виконавчі посади.

Наводячи обґрунтування необхідності призначити підсудним саме таке покарання, сторона держобвинувачення зазначила, що особисте ставлення потерпілого Валентина Давиденка до справи не може бути вирішальним при винесенні рішення судом. Крім того, на переконання прокуратури, в ході судового слідства було в належний спосіб і повністю досліджено всі обставини скоєння злочину підсудними та досліджено всі докази у справі, які підтверджують їхню вину.

Нагадаємо, 20 липня Генпрокуратура змінила обвинувачення Луценку за епізодом про стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка (у справі про отруєння Віктора Ющенка).

Замість зловживання службовим становищем Луценка тепер звинувачують у службовій недбалості. Стаття за цим злочином передбачає ув'язнення до 3 років, тоді як попереднє передбачало 10 років. 

27 лютого 2012 Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.