Прокурор у суді назвала Тимошенко “президентом України”

21 Серпня 2012, 12:26

Після обмовки прихильники екс-голови уряду почали аплодувати і вигукувати: "Повторіть іще раз!".

Крім того, Дрогобицька висловила позицію Генпрокуратури, яка вважає, що Тимошенко і її захисники зумисне затягували розгляд газової справи у судах і вводили в оману суспільство.

"Метою Юлії Тимошенко було відволікти увагу суспільства від тяжкості скоєного злочину", – сказала вона.

Прокурор також заявила, що екс-голова уряду обрала "не правовий, а політичний" спосіб захисту у Печерському суді: "Вона постійно ображала суддю і прокурорів, називаючи їх  "нелюдь", "маріонетка", "фашист". Такі методи захисту теж можуть свідчити про вину у скоєнні злочину", – заявила Дрогобицька. Ця заява знову викликала сміх і вигуки прихильників екс-прем’єра.

Виступ прокурора Дрогобицької триває вже близько години.

Захисники і прихильники знову почали коментувати її виступ. Суддя Станіслав Міщенко вкотре попередив про можливість видалення із засідання порушників порядку.

Нагадаємо, раніше суддя оголосив півгодинну перерву у судовому засіданні через опозиційних депутатів. Вони активно обурювалися у відповідь на виступ прокурора, зокрема, її політичні оцінки щодо Тимошенко і Путіна.

Після перерви Дрогобицька заявила, що її виступ ґрунтується на матеріалах судового слідства та показах свідків. Зокрема, говорячи про переговори із Путіним, вона використовувала свідчення міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.

У своєму подальшому виступі прокурор також заявила, що Тимошенко одноосібно затвердила і надала голові Нафтогазу Олегу Дубині директиви на переговори із російським Газпромом, таким чином перевищивши повноваження голови уряду.

"Вона умисно вчинила дії, що виходять за межі повноважень прем’єр-міністра", – сказала прокурор. За її словами, дії екс-прем’єра призвели до того, що збитки Нафтогазу 2009 року сягнули понад 1 млрд 500 млн гривень.

При цьому Дрогобицька посилається на допити свідків – колишнього президента Віктора Ющенка, екс-глави Нафтогазу Олега Дубини та інших урядовців.

Очікується, що суд сьогодні завершить розгляд касації і, найімовірніше, оголосить рішення.