Прокурор у справі Цемаха заявив про загрозу життю підозрюваного

5 Вересня 2019, 12:58

Прокурор у справі колишнього бойовика так званої "ДНР" Володимира Цемаха Олег Пересада заявив, що звільнення підозрюваного під особисте зобов'язання може становити загрозу життю Цемаха. Про це він повідомив журналістам після завершення судового розгляду у справі у четвер, 5 вересня.

 

"Так, це моя думка. Дійсно, може бути загроза, оскільки досить багато уваги пану Цемаху приділяється, особливо в контексті розслідування збиття “Боїнгу” Малайзійських авіаліній. І, як я зазначав судді, він є важливим елементом встановлення істини у цьому провадженні. І ми розуміємо, що наш північний сусід досить жорстко поводиться з небезпечними для себе особами", – заявив прокурор.

 

Він також зауважив, що тепер за життя Цемаха "відповідатиме сам пан Цемах", та додав, що підозрюваний нині зобов'язаний з'являтись на подальші судові засідання, однак "ніхто не дає гарантії, що він буде з'являтись".

 

"Я не можу коментувати питання обміну, оскільки до мене як до керівника групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо пана Цемаха жодної офіційної інформації про його обмін не надходило", – сказав прокурор у відповідь на питання журналістів, чи готують Цемаха до обміну.

 

Як повідомлялося, Київський апеляційний суд у четвер, 5 вересня, задовольнив апеляційну скаргу захисту колишнього бойовика так званої "ДНР" Володимира Цемаха на продовження строку тримання його під вартою і визначив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. 

 

Нагадаємо, 3 вересня стало відомо, що суд продовжив арешт Цемаху до 20 жовтня.

 

Водночас засновник розслідувальної мережі Bellingcat Еліот Гіґґінс припустив, що Київ може видати Цемаха Росії в обмін на політв’язнів.

 

Володимир Цемах – зенітник так званої ДНР, якого затримала Служба безпеки України в місті Сніжне Донецької області у липні 2019 року. Він причетний до перевезення комплексу "Бук", з якого збили Boeing.

 

29 червня 2019-го Шевченківський райсуд ухвалив узяти бойовика під арешт на два місяці.

 

Крім того, журналісти знайшли архівне відео, на якому Цемах, ймовірно, зізнається в причетності до збиття Boeing.

 

На початку серпня російські ЗМІ повідомляли, що Цемаха внесли у списки на обмін полоненими.

 

Нідерланди просять Україну не видавати його Росії.