Прокурор повідомив, що в справі Крисіна задовольнили відвід судді

26 Липня 2018, 14:09

 

Прокурор Олексій Донський повідомив, що суд задовольнив заяву адвоката Євгена Солодко про відвід судді Любові Леонтюк в кримінальному провадження проти Юрія Крисіна, якого звинувачують у причетності до викрадення, катування та застосування невибіркового насильства проти активістів Революції Гідності в 2014 році.  Про це він у четвер, 26 липня, повідомив кореспонденту Тижня.

 

Донський заявив, що шокований відповідним рішенням суду. Водночас він наголосив, що в адвокатів не було процесуальних прав заявляти про відвід судді.

 

"Ці факти пусті", – підкреслив прокурор.

 

За його словами, не було жодних підстав, "навіть ілюзорних", для задоволення відповідної заяви.

 

Донський також зазначив, що наразі вони мають лише короткий текст рішення суду, тому не можуть його коментувати.

 

Крім того, він додав, що в зв'язку з цим рішенням розгляд справи розпочнеться з самого початку.

 

"Це відкидає нас на півроку  назад", – наголосив прокурор.

 

Своєю чергою, адвокат родин героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська також зазначила, що розгляд справи почнуть з самого початку.

 

"Можливо, що їх (захист – Ред.) не влаштувала саме ця суддя (Любов Леонтюк – Ред.). Можливо, що вони хочуть якоїсь іншої – конкретної судді", – прокоментувала вона можливі причини адвокатів подати заяву про відвід.  

 

Зазначимо, що суддя Дарницького райсуду Києва Ольга Просалова задовольнила заяву захисника Юрія Крисіна Євгена Солодко про відвід головуючої судді Любов Леонтюк.

 

Нагадаємо, 13 червня Апеляційний суд Києва частково задовольнив апеляцію прокурорівта представників потерпілих на рішення Шевченківського райсуду про умовний термін покарання для керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили в причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. Крисіна засудили до 5 років ув'язнення. Апеляційну скаргу потерпілих, в якій вони вимагали відправити справу на новий розгляд, суд не задовольнив.

 

Як повідомлялося, 24 травня в Києві Дарницький райсуд до 20 липня продовживзапобіжний захід у вигляді арешту для Юрія Крисіна, якого звинувачують у протидії активістам Революції Гідності в 2014 році, викраденні та тортурах людей. 

 

15 березня Дарницький районний суд міста Києва дав дозвіл на примусовий привід Юрія Крисіна, якого підозрюють у злочинах скоєних впродовж 18-20 лютого 2014 року, на наступне судове засідання.