Прокуратура збирає інформацію про осіб, причетних до арешту Афанасьєва

23 Листопада 2016, 17:55

Прокуратура Автономної Республіки Крим (у Києві) займається збором даних про людей, які причетні до арешту Геннадія Афанасьєва в Криму. Про це Афанасьєв розповів на прес-конференції.

За його словами, правозахисники мають намір сформувати список осіб, причетних до арешту, для подальшого застосування до них персональних санкцій з боку України.

Афанасьєв також зазначив, що судді, які судили його від імені Росії, мали українські посвідчення, та штампи на його кримінальній справі також українські.

Читайте також: МЗС залучило Афанасьєва до процесу зі звільнення українських політв'язнів

"Ми робимо експертизи з підписів суддів. Наприклад, судді, які мене брали під арешт, які називають себе російськими суддями, вони мали українське посвідчення, і навіть штампи на моїй справі українські. Ми зробили запит в СБУ, щоб визначити кожного, хто перейшов на бік окупанта, щоб підтвердити їх особистості. Така ж справа ведеться по справі Сенцова, Кольченко", -підкреслив Афанасьєв.

Він додав, що правозахисниками зібрано 269 фактів порушення прав людини в Криму.

Нагадаємо, 14 червня між Україною і РФ відбувся обмін ув'язненими за формулою «два на два». Російська сторона передала Києву двох засуджених і помилуваних українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, українська –  передала Москві двох одеських журналістів Олену Гліщинську і Віталія Діденка.

У Росії Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичної спільноти і засудили у 2015 року до семи років ув'язнення.