«У 2007 році рішенням Київради земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. Згодом в договір було внесено зміни – подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря.
Як з’ясувалося під час перевірки, вказана земельна ділянка розташована в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ», – йдеться у повідомленні.
Незважаючи на це, ділянку віддали під будівництво житлового комплексу, планування якого жодним чином не погоджували з наявною забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору.
Як з’ясувалось, особливо цінну землю заповідника надали орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньою культурною та природною спадщиною.
Столична прокуратура с заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.
Суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.
Як повідомлялося, скандальні забудови поблизу Святої Софії та Києво-Печерської лаври, а також в історичному центрі Львова, що тривають усупереч вимогам ЮНЕСКО та рішенням вітчизняних судів, давно вже є предметом протистояння між забудовниками й світовим експертним середовищем.