Прокуратура зацікавилась каштанами Попова

24 Травня 2013, 15:51

За її словами, перевіркою встановлено, що наприкінці 2012 року комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Шевченківського району уклало з ТОВ «Професійний садівник» договір на постачання саджанців дерев каштана кінського м’ясочервоного Бріоті.

За документами, з 289 саджанців, які планувалося висадити на головній вулиці столиці, 200 дерев були закуплені за державні кошти на загальну суму майже один мільйон гривень.

В подальшому, не перевіривши відповідність закуплених дерев сорту, зазначеному у договорах, посадовці підприємства, як зазначає прокуратура, перерахували на розрахункові рахунки приватного підприємства зазначену суму.

Таким чином в діях комунальників вбачається розтрата бюджетних коштів, а з боку керівництва ТОВ «Професійний садівник» – їх привласнення.

«Внаслідок вказаних зловживань бюджету столиці завдано масштабних збитків, які практично дорівнюють 1 000 000 гривень», – зазначила Багінська.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення столичною прокуратурою внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ч.5 ст.191 КК України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчим київської міліції.

Нагадаємо, раніше радник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак повідомив, що із 285 каштанів, висаджених навесні цього року на Хрещатику, лише 2 виявилися сорту Бріотті, який замовляла КМДА.

Для з'ясування ситуації з підміною саджанців каштанів до Італії вирушають представники столичної влади.