Прокуратура заперечує тиск на «дніпропетровських терористів»

Акценти
8 Листопада 2012, 19:29

"Тиску в період досудового слідства …, скарг від нього не було", – заявивГладких журналістам.

Пояснюючи, чому в залі суду  був присутній тільки один обвинувачений, представник Генпрокуратури сказав, що тільки відВіктора Сукачова надійшла заява про бажання взяти участь у судовому слідстві.

За його словами, інший обвинувачений – Віталій Федоряк – повністю визнає свою провину у скоєному,  Сукачев – частково визнає свою провину, два інших обвинувачених Дмитро Рева і Лев Просвірнін свою провину повністю заперечують.

Крім того, Гладков уточнив, що статті, за якими звинувачуються  Федоряк і  Сукачев, передбачають довічне ув'язнення.

Він також зазначив, що в даний час справа містить 73 томи.

Як повідомлялось, Індустріальний суд Дніпропетровська сьогодні  відхилив усі клопотання адвокатів обвинувачених у терактах і призначив розгляд справи по суті на 27 листопада.

Виступаючи під час засідання в суді, головний обвинувачуваний Сукачев заявив, що на нього, а також на ще одного обвинуваченого – Віталія Федоряк, в ході слідства чинився психологічний тиск з боку слідчих. Тому він просить направити справу на дорозслідування, а також попросив, щоб його справа розглядалася судом присяжних.

27 квітня у Дніпропетровську протягом 1,5 годин прогриміли чотири вибухи. Постраждали 30 людей, 26 з них були госпіталізовані.

31 травня – 1 червня правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську.

Згодом стало відомо, що СБУ підозрює затриманих у скоєнні ще трьох терактів в 2011 році у Харкові 13 жовтня, Запоріжжі 21 жовтня 2011 року й Дніпропетровську 16 листопада 2011 року. Згідно з версією слідства, ідеологом і організатором цієї схеми був викладач Дніпропетровського університету Віктор Сукачов, який нібито керувався фінансовими мотивами.

У серпні СБУ завершила розслідування кримінальної справи про терористичні акти в Дніпропетровську, Харкові й Запоріжжі.

90