Прокуратура вимагає повернути НАН України елітну землю під Києвом

31 Травня 2017, 11:17

У Києві прокуратура звернулася до суду з вимогою повернути Національній академії наук України земельну ділянку в елітному передмісті столиці площею 6,5 га та вартістю понад 123 млн гривень, яка незаконно перейшла у приватну власність, повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва у середу, 31 травня.

Зазначається, що у 2008 році рішенням Святошинського райсуду столиці право власності на будівлі та споруди дитячого оздоровчого табору «Ясний», який розміщувався на землях НАН України на території смт Козин у Київській області, перейшло у приватну власність.

За даними прокуратури, не зважаючи на скасування протиправного рішення столичного райсуду, Козинська селищна рада ухвалила низку рішень, відповідно до яких право власності на споруди та землі від приватного власника перейшло іншому громадянину.

"У подальшому цим власником було змінено цільове призначення із земель для розміщення та обслуговування існуючого дитячого оздоровчо-лікувального комплексу на землі для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд", – йдеться у повідомлення.

Крім того, як наголосили у прокуратурі, цілісну ділянку було розділено на декілька частин та перепродано 10 приватним особам та товариству.
 
Повідомляється, що зважаючи на те, що селищна рада при прийнятті рішень не мала необхідного обсягу прав та повноважень, оскільки не була власником будівель та споруд дитячого табору, а землі взагалі перебували у постійному користуванні Національної академії наук України, місцева прокуратура звернулась до Обухівського районного суду Київської області з вимогою визнати незаконними та скасувати рішення селищної ради, визнати недійсними договори купівлі-продажу земельних ділянок та витребувати їх на користь Національної академії наук України.

Нагадаємо, 3 березня прокуратура оголосила підозру керуючому справами НАН України у розкраданні 22 млн грн, який підписав мирову угоду щодо передачі частки нерухомості, побудованої на земельній ділянці НАН України, розташованої на вул. Васильківській у Голосіївському районі столиці.