Прокуратура Волині звітує, що вибори пройшли без порушень

Акценти
11 Листопада 2012, 22:15

 З початку виборчої кампанії до прокуратури звернулись лише 47 осіб або 0,006 відсотка від загальної кількості виборців в області.

Основна частина таких звернень стосувалась неповаги окремих суб’єктів виборчого процесу до виборчого законодавства, порушень під час ведення передвиборної агітації, що в принципі не могло вплинути на здійснення вільного волевиявлення громадян та об’єктивний підрахунок голосів виборців.

За результатами перевірки фактів, викладених у зверненнях, органами внутрішніх справ складено щодо винних осіб 50 протоколів про адміністративні правопорушення.
"Лише 5 звернень стосувались можливих порушень при голосуванні та підрахунку голосів.  Це звернення про псування виборчих бюлетенів членами дільничної виборчої комісії у селі Нова Вижва Старовижівського району, де було помилково внесено відмітки про вибуття політичної партії «ВО «Свобода», про намагання 75-річним громадянином одержати виборчі бюлетені за дружину, можливий підкуп виборців у день голосування поблизу однієї з дільниць у Луцькому районі, зникнення окремих примірників протоколів по трьох дільницях з окружної виборчої комісії в місті Горохів та спробу виборцем проголосувати більше одного разу", – йдеться в повідомлення.

За результатами перевірок цих фактів у всіх випадках у порушенні кримінальних справ відмовлено у зв’язку з не підтвердженням окремих фактів та відсутністю умислу на вчинення протиправних дій.  

Жодної скарги на дії працівників міліії при голосуванні й підрахунку голосів виборців у прокуратуру не надходило.

"Про законність виборів на Волині свідчить і той факт, що Волинським окружним адміністративним судом не задоволено жодного із шести позовів по одномандатному виборчому окрузі №20, в яких кандидати в народні депутати вимагали перерахунку голосів виборців та скасування протоколу про підсумки голосування. Суд визнав ці вимоги безпідставними. Чотири рішення суду уже набрали законної сили", – відзначають у прокуратурі.

За даними ЦВК, у Волинські області за партійними списками  Партія регіонів отримала 12.92%,  «Батьківщина» -39.46%,  УДАР – 15.96%, КПУ – 6.97%, ВО «Свобода» – 17.98%. В мажоритарних округах  в області перемогли четверо самовисуванців (Сергій Мартиняк, Степан Івахів, Ігор Палиця та Ігор Єремеєв) та один кандидат від ВО «Свобода» Євген Мельник.

Нагадаємо, міжнародна Місія громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні, до якої увійшли спостерігачі з Комітету виборців України, ОПОРИ,CANADEM, OSCE/ODIHR, ENEMO, Світового конгресу українців наступного дня після виборів заявила, що виборча кампанія і безпосередньо день голосування супроводжувалися порушеннями

90