Прокуратура відкрила справу через катування бойовиками цивільних на окупованій території Луганщини

8 Жовтня 2020, 10:41

Луганська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом катувань і жорстокого поводження з цивільним населенням на окупованій території Луганщини. Про це повідомила пресслужба відомства 7 жовтня.

 

Як зазначається, до цього спонукала доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Щодо ситуації з правами людини в Україні".

 

"За наданими матеріалами, представники «міністерства державної безпеки» та «міністерства внутрішніх справ» так званої «ЛНР», що контролюються окупаційною адміністрацією РФ, незаконно затримують громадян та, утримуючи у підвалах, змушують зізнаватися у «шпигунстві» на користь України й «співпраці» з СБУ. Цивільне населення піддають тортурам та катуванню, застосовують фізичну силу та сексуальне насильство, використовують електричний струм та методи удушення газом. Затриманих позбавляють їжі та доступу до туалету. Для залякування людей учасники воєнізованих формувань погрожують фізичною розправою", – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі стверджують, що відомі дані про конкретних мешканців Луганська та області, які постраждали від протиправних дій представників окупаційної адміністрації.

 

Раніше ООН виявила безперервний процес катувань і жорстокого поводження в "Ізоляції" у Донецьку.