Прокуратура відкрила провадження проти судді, яка відпустила хакера з кібермережі Avalanche

7 Грудня 2016, 16:28

Прокуратура порушила кримінальне провадження щодо слідчої судді Октябрського районного суду Полтави. Причиною стало те, що суддя не взяла під арешт кіберзлочинця із мережі "Avalanche". Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Згідно з повідомленням, апеляцією прокуратури ухвалу Октябрського районного суду Полтави, що нею було відмовлено в задоволенні клопотання про тимчасовий арешт громадянина України, якого обвинувачують в участі в міжнародній злочинній організації, скасовано, а за фактом винесення неправосудного рішення розпочато кримінальне провадження. Зазначається, що вищезгаданого громадянина взято під тимчасовий арешт на 40 діб з моменту затримання.

Читайте також: Луценко пояснив, чому суд відпустив хакера з кібермережі Avalanche

Окрім цього, 7 грудня 2016 року слідчим відділом прокуратури Полтавської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом постановлення слідчим суддею Октябрського районного суду Полтави завідомо неправосудного рішення щодо відмови у затриманні громадянина, який перебував у міжнародному розшуку. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 1 ст. 375 КК України.

Нагадаємо, 30 листопада Геннадія Капканова затримали бійці спецпідрозділу КОРД у рамках спецоперації з ліквідації злочинної кібермережі Avalanche. При затриманні він спробував втекти, застосувавши вогнепальну зброю (автомат Калашникова). Під час обшуку за місцем його проживання вилучили комп'ютерну техніку, близько 72 тисяч доларів США, флеш-накопичувачі, жорсткі диски, вай-фай антени направленої дії, мобільні телефони, сім-картки українських та закордонних мобільних операторів, фінансову документацію, банківські картки українських та іноземних банків і кілька паспортів на його ім’я.

Дивіться також: З’явилися фото, як правоохоронці ліквідовували міжнародну кібермережу Avalanche

Однак суддя Лариса Кулешова районного суду Полтави відмовилася заарештовувати Капканова та своїм рішенням відпустила підозрюваного на волю.

За даними поліції, полтавського хакера розшукували протягом чотирьох років у 30 країнах світу за виманювання конфіденційних даних та DDoS-атаки в 180 країнах світу.

Кібермережа Avalanche  з 2009 року використовувалась для розповсюдження шкідливих програм, фішингу та спаму, а також для відмивання грошей рекрутингових компаній. Фінансові втрати по всьому світу від атак, проведених за допомогою мережі Avalanche, складають понад 100 млн євро.